Zwycięzców tenisowego grand prix poznamy w kwietniu

› tenis ponad rok temu    31.03.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
4 zdjęćZwycięzców tenisowego grand prix poznamy w kwietniu fot. MOSiR

Do zakończenia VII edycji Grand Prix Elbląga Amatorów w Tenisie Stołowym pozostał już tylko jeden turniej kwalifikacyjny. Najlepszych zawodników sezonu poznamy już w kwietniu, podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga.

Rozegrany został szósty i zarazem przedostatni turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym. Tradycyjnie już w hali sportowej Gimnazjum nr 9 zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Tym razem na starcie stanęło 41 zawodników oraz jedna przedstawicielka płci pięknej. Jak zawsze nie brakowało ciekawych i wyrównanych pojedynków, a najlepsi tenisiści w poszczególnych kategoriach wzbogacili się o kolejne punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej. Przed uczestnikami jeszcze jeden turniej klasyfikacyjne, a zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy pod koniec kwietnia, podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga.

W marcowym turnieju z cyklu grand prix najwięcej zawodników przystąpiło do rywalizacji w kategorii wiekowej 20-44 lata. Z grona dwunastu tenisistów najlepiej zaprezentował się Bartosz Wroniak, który w drodze do finału pokonał 3:0 Bartosza Rybczyńskiego oraz 3:1 Andrzeja Haracza. Natomiast w finale jego przeciwnikiem był Bartosz Kępski. Po ciekawym meczu zwyciężył Wroniak, dla którego było to drugie w tym sezonie turniejowe zwycięstwo. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Bem, który w decydującym pojedynku ograł Bartosza Rybczyńskiego 3:2. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się Wojciech Dzierżko, który zgromadził do tej pory 220 punktów. Drugi w klasyfikacji Artur Gromko ma ich 204, a trzeci Bartosz Wroniak 178 pkt.

Bardzo ciekawie wyglądała także rywalizacja w kategorii wiekowej 45-64 lata, gdzie startowało 11 zawodników. Tym razem najlepiej przy stole poradził sobie Mirosław Sonnenfeld, który w pierwszym pojedynku ograł Romana Grudnia 3:0, następnie wygrał 3:2 z Romanem Blicharskim, a w finale nie dał szans Mirosławowi Stefanowiczowi zwyciężając 3:0. Na najniższym stopniu podium w tej kategorii wiekowej znalazł się Roman Grudzień, który w „finale pocieszenia” wygrał z Januszem Krigerem 3:0. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu jest wspomniany już Stefanowicz, który do tej pory zgromadził 220 pkt. Na drugim miejscu, z dorobkiem 206 pkt., znajduje się jest Roman Grudzień, a na trzecią pozycję awansował triumfator ostatniego turnieju Mirosław Sonnenfeld (190 pkt.).

Równie  emocjonująco było w młodszych kategoriach wiekowych. Z grona czterech zawodników do 13 lat po raz drugi z rzędu najlepiej zaprezentował się Piotr Krajewski. Zwycięzca turnieju na początek gładko ograł Tomasza Karasiewicza, wygrywając 3:0, ale w dwóch kolejnych meczach już tak łatwo nie było. Spory opór postawił mu najpierw Jacek Juchniewicz, a następnie Olaf Bukowski. Po zaciętych i emocjonujących meczach ostatecznie górą okazał się Piotr Krajewski, zwyciężając w obu grach 3:2. W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi Piotr Krajewski, który zdobył już 198 punktów i nad kolejnymi zawodnikami ma ponad 120 punktów przewagi. Niesamowicie zaciętej i wyrównanej walki jesteśmy świadkami w kategorii 14-19 lat, gdzie o miano najlepszego zawodnika rywalizują Wiktor Lewandowski i Damian Stalewski. Obaj w klasyfikacji generalnej mają tyle samo punktów (po 232 pkt.) i o tym kto ostatecznie zostanie mistrzem tej kategorii wiekowej, rozstrzygnie ostatni turniej klasyfikacyjny. Tym razem nieco lepszy okazał się Damian Stalewski, który w meczu finałowym pokonał Wiktora Lewandowskiego 3:1. Na najniższym stopniu podium zawody ukończył Bartosz Sosnowski, pokonując w decydującym meczu Patryka Wojciechowskiego 3:1.

Siódmy i zarazem ostatni turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga rozegrany zostanie w sobotę 11 kwietnia w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 9:45, natomiast początek turnieju zaplanowano na godz. 10:00.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.