› siatkówka ponad rok temu    14.04.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
3 zdjęćZnamy półfinalistów Awangarda Volley Ligi fot. MOSiR

Tylko jedno z czerech ćwierćfinałowych spotkań w Awangarda Volley Lidze, było zacięte i wyrównane, a o awansie do dalszej fazy musiał decydować tie-break. W trzech pozostałych meczach górą byli już faworyci.

Za nami spotkania ćwierćfinałowe, w których emocji było jak na lekarstwo. Faworyci poszczególnych pojedynków nie stracili nawet seta, dzięki czemu szybko, łatwo i przyjemnie zapewnili sobie miejsce w półfinale. Najlepsza drużyna rundy zasadniczej LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam za przeciwnika miała ekipę Merkury, ósmy zespół rundy zasadniczej. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Nauki Jazdy Adam, która w pierwszym secie pozwoliła zdobyć rywalom 10 punktów, a w dwóch kolejnych partiach po 16.

Niewiele trudniejszą przeprawę miały drużyny ZNP Elbląg i KAM. Ci pierwsi w ćwierćfinale trafili na Sisley Volley Team i odprawili rywali w trzech krótkich setach. Pierwszą partię wygrali do 15, drugą do 18, a w ostatniej pozwolili ugrać rywalom 20 punktów. Jeszcze łatwiejsze zadanie miał KAM, którego rywalami byli siatkarze ekipy Chill Out. O zdecydowanej przewadze siatkarzy KAM najlepiej świadczy trzeci set, wygrany aż 25:10.

Zdecydowanie najciekawsze widowisko stworzyły drużyny Kolex Hale Stalowe i Techtrans Elbląg. Obie ekipy po rundzie zasadniczej zajęły sąsiadujące miejsca w tabeli, a to sprawiło, że trudno było wskazać, która z drużyn jest faworytem tego ćwierćfinału. Początek meczu należał do Techtransu, który pierwszą partię wygrał 25:20. I kiedy w drugim secie ponownie pokonał rywali takim samym stosunkiem punktów, wydawało się, że półfinał jest dla Techtransu na wyciągnięcie ręki. Tymczasem przeciwnicy zwarli szyki, poprawili grę i w trzecim secie rozbili rywali wygrywając 25:15. W czwartej partii także lepszy okazał się Kolex i o awansie do półfinału musiał zadecydować tie-break. Końcówkę spotkania lepiej wytrzymali siatkarze Kolexu i to oni ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 15:8 i awansu.

Tym samym, cztery najlepsze drużyny sezonu zmierzą się w półfinale. W pierwszej parze KAM zagra z ZNP Elbląg i w tym przypadku bardzo ciężko wskazać faworyta pojedynku. W rundzie zasadniczej dwukrotnie lepszy okazał się zespół ZNP zwyciężając najpierw 3:0, a w rewanżu 2:1. Mimo tego, w starciu obu tych ekip szanse na awans wynoszą 50 do 50. Choć w sporcie niczego nie można być pewnym, to zwycięzcę łatwiej wskazać w drugiej parze w której LOGBARTRANS Nauka Jazdy ADAM zmierzy się z drużyną Kolex Hale Stalowe. Jeśli brać pod uwagę tylko mecze rundy zasadniczej, to miejsce w finale powinno przypaść dla siatkarzy Nauki Jazdy, którzy dwukrotnie ograł rywali po 3:0. Jednak Kolex tanio skóry nie sprzeda, a to zapowiada ciekawa walkę o miejsce w finale.

Wyniki spotkań ćwierćfinałowych:

KAM - Chill Out 3:0 (25:15, 25:16, 25:10)

ZNP Elbląg - Sisley Volley Team 3:0 (25:15, 25:18, 25:20)

LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - Merkury Elbląg 3:0 (25:10, 25:16, 25:16)

Kolex Hale Stalowe - Techtrans Elbląg 3:2 (20:25, 20:25, 25:15, 25:20, 15:8)

Zestaw par półfinałowych:

LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - Kolex Hale Stalowe  (20.04.2015, godz. 20.00)

ZNP Elbląg - KAM (23.04.2015, godz. 20:00)

Tradycyjnie już z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Ireneusz Rygasiewicz z zespołu Kolex Hale Stalowe do którego powędrowało podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarska drużyna LOTOSU Trefla Gdańsk. Zespół z Trójmiasta trzykrotnie pokonał PGE Skrę Bełchatów i w meczach o złoto PlusLigi zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. LOTOS Trefl jest już przynajmniej srebrnym medalistą mistrzostw Polski, a w przyszłym sezonie do Gdańska zagości Liga Mistrzów! Pierwszy mecz wielkiego finału rozegrany zostanie 15 kwietnia w Rzeszowie. Rewanż 24 kwietnia o godz. 18.00 w ERGO ARENIE. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.