dd Zmiany trasy pływackiej w Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Zmiany trasy pływackiej w Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018

› inne ponad rok temu    23.01.2018
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Zmiany trasy pływackiej w Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018  fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Garmin Iron Triathlon po raz pierwszy zagościł w Elblągu w 2016 roku i od tego czasu ta lokalizacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców. Niesamowicie szybka i atrakcyjna trasa, krótkie dobiegi do strefy zmian oraz centrum zawodów zlokalizowane w sercu Starego Miasta sprawiają, że elbląska edycja Garmin Iron Triathlon to nie tylko bardzo widowiskowe zawody, ale także doskonałe miejsce do bicia życiówek. W tym roku organizatorzy oprócz dodania dystansu 1/2 IM wprowadzają dodatkowo zmiany, dzięki którym elbląska edycja Garmin Iron Triathlon zyska nową jakość.

Organizatorzy cyklu cały czas starają się podnosić jakość zawodów, dlatego wprowadzają udogodnienia, które sprawiają, że zawody są coraz atrakcyjniejsze. Podczas tegorocznej edycji w Elblągu pojawi się kilka nowości. Przede wszystkim zmianie ulegnie trasa pływacka.

Zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8 IM – popłyną tylko z prądem! Start odbędzie się z wody w okolicach mostu przy Al. Wyszyńskiego. Wyjście z wody będzie zlokalizowane tuż za Mostem Wysokim. Triathloniści, którzy mierzyć się będą z dystansem 1/4 IM aż 70% trasy pływackiej pokonają z prądem. Zawodnicy wystartują z wody w okolicach mostu przy Al. Wyszyńskiego, miną Most Wysoki, przepłyną pod Mostem Niskim, za którym znajdować się będzie nawrót. Startujący na „połówce” – 1/2 IM rozpoczną rywalizację przy Moście Wysokim i będą mieli do przepłynięcia dwie pętle.

Modyfikacja etapu pływackiego to nie jedyne zmiana, która wpłynie na szybkość trasy w Elblągu. Wsłuchując się w opinie wyrażane przez startujących organizatorzy zmieniają również trasę biegową. Charakterystyczna dla elbląskiej starówki kostka brukowa zostanie ograniczona do minimum. Dotychczas triathloniści mieli z nią do czynienia aż na 40% etapu biegowego. W tym roku udział tej nawierzchni w trasie biegowej wyniesie tylko 14%. Dodatkowo wydłużona zostanie również pętla biegowa z 2,64 km do 5,275 km, więc zawodnicy startujący na 1/8 IM będą mieli do przebiegnięcia tylko jedną pętlę, na 1/4 IM dwie, a na 1/2 IM – cztery. Nowa trasa biegowa Garmin Iron Triathlon Elbląg prowadzić będzie ulicami: Wodną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wapienną, Zamkową, Drzewną, Rycerską, Robotniczą, Browarną do Ronda Solidarności przed którym nastąpi nawrót. Powrót ulicami: Browarną, Nową 2, Skwerem Ofiar Sprawy Elbląskiej, Nową 1, Stoczniową, Starym Rynkiem i Mostową. Warto również dodać, że trasa biegowa i kolarska będzie posiadać atest, co da 100% gwarancję pokonanego dystansu.

Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę dla tych, którzy wystartują w Elblągu na dystansie 1/4 IM. Będzie nią nagroda finansowa w wysokości 10.000 zł, przyznana zawodnikowi, który pokona dystans 1/4 IM podczas Garmin Iron Triathlon Elbląg na atestowanej trasie w czasie 1:49:59 albo szybciej lub zawodniczce, która pokona dystans 1/4 IM w czasie 1:59:59 lub szybciej. W przypadku, gdy podczas zawodów w/w czasy osiągną zarówno mężczyzna, jak i kobieta nagroda zostanie podzielona. Jeżeli podany czas pobije dwóch lub więcej mężczyzn, to nagroda przypadnie najszybszemu z nich. To samo dotyczy kobiet. Nagroda przewidziana jest wyłącznie dla obywateli Polski. 

Cały czas trwają zapisy na zawody w Elblągu i cały cykl Garmin Iron Triathlon 2018! Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.irontriathlon.pl. Wszystkich pozostałych zachęcamy do kibicowania triathlonistom na trasie!

Joanna Kownacka, 
LABOSPORT Polska sp. z o.o.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elf
ponad rok temu ocena: 100%  2
a jak będzie nurt wody z zalewu?
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprinter
ponad rok temu 1
elf za trudne pytania zadajesz...;) Zapewne popłyną odwrotnie od podanych w artykule stron, ale żeby o tym zdecydować musi się zebrać sztab szkoleniowy, logistyczny i medyczny ;)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.