› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Złoto i powołanie do kadry seniorów dla Grzegorza Bryndy

› sporty walki ponad rok temu    24.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Złoto i powołanie do kadry seniorów dla Grzegorza Bryndy fot. UKS Kontra Elbląg

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie, które w dniach 18-21 czerwca odbywały się w Wałczu, tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej 52 kg i tym samym złoty medal wywalczył zawodnik UKS Kontra Elbląg - Grzegorz Brynda.

Na Mistrzostwa razem z nim pojechało jeszcze dwóch innych bokserów, Arkadiusz Lubomski (kat. 49 kg) oraz Andrzej Wasilewski (kat. 60 kg). Obaj niestety odpadli już w pojedynkach ćwierćfinałowych. Trzeba jednak przyznać, że w losowaniu nie mieli szczęścia, trafili bowiem na faworytów w swoich kategoriach wagowych. Arkadiusz przegrał bezdyskusyjnie z Dawidem Jagodzińskim (BSB Astoria Bydgoszcz), nota bene aktualnym Mistrzem Polski seniorów, po wygranej walce właśnie z Lubomskim. Andrzej w swojej ćwierćfinałowej walce zmierzył się z Mateuszem Polskim (Róża Karlino), także aktualnym MP seniorów i uczestnikiem tegorocznych ME. Mimo początkowej przewagi, sędziowie jednogłośnie zadecydowali zwycięstwo rywala.

Grzegorz Brynda zawody w Wałczu rozegrał znakomicie. Najpierw w ćwierćfinale przez TKO w III rundzie pokonała boksera Skorpiona Szczecin - Adama Brasela, w kolejnej walce jednogłośnie pokonał Macieja Jóźwika (PKS Gwardia Szczytno). W finale czekała go walka z pięściarzem Olimpu Szczecin - Pawłem Nowakiem. Pierwsza runda była lepsza w wykonaniu zawodnika gospodarzy. Jednak w dwóch kolejnych starciach elblążanin jest zdecydowanie lepszy i to jemu należy się tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. O zasłużonym zwycięstwie Bryndy zdecydowały kondycja, świetne przygotowanie techniczne oraz determinacja pięściarza.

Tytuł uzyskany przez Bryndę jest czwartym w historii złotym medalem na MMP wywalczonym przez zawodnika UKS Kontra Elbląg. Przed nim tej sztuki dokonali: Michał Łoniewski - dwukrotnie (kat. 75kg), Paweł Grabowski (kat. +91kg) oraz jako jedyna kobieta - Sandra Kruk (kat. 57kg).

Bardzo dobra postawa Grzegorza Bryndy nie przeszła uwadze trenera reprezentacji Polski seniorów, Hubertowi Migaczewowi. Otrzymał bowiem od niego powołanie do kadry na turniej, w którym wezmą 4 reprezentacje - Francja, Polska, Ukraina i Uzbekistan, który na przełomie sierpnia i września zostanie rozegrany w Paryżu. Weźmie również udział w treningach przygotowujących do Mistrzostw Świata Elite, którego w dniach 11-27 października br. odbędą się w Ałma Acie w Kazachstanie.

W klasyfikacji drużynowej UKS Kontra wśród 44 klubów biorących udział w MMP zajął 5 miejsce.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.