dd Zimowe rowerowanie na Wysoczyźnie Elbląskiej
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Zimowe rowerowanie na Wysoczyźnie Elbląskiej

11 miesięcy temu    9.01.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
2 zdjęćWycieczka do Przybyłowa,Wycieczka do Przybyłowa, fot. MOSiR Elbląg

Imponująco i bardzo okazale przebiegła inauguracja w Elblągu sezonu rowerowego A.D. 2018. Na pierwszą w tym roku Miejską Wycieczkę Rowerową przyjechały bowiem aż 54 osoby.

Za nami pierwsza w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa. W jej organizację zaangażowany był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur i Urząd Gminy w Elblągu. Zimowa z daty, a faktycznie wiosenna aura sprzyjała spokojnemu kręceniu korbami na trasie po Wysoczyźnie Elbląskiej w kierunku wsi Przybyłowo. Tym razem celem uczestników wycieczki było obejrzenie nowej drogi leśnej położonej w zeszłym roku przez Nadleśnictwo Elbląg łączącej tą wieś z drogą na Kadyny i Tolkmicko.

Zanim dotarliśmy w centrum Wysoczyzny Elbląskiej mieliśmy okazję zajrzeć do Jeleniej Doliny na rogatkach Elbląga, gdzie przekonaliśmy się, że nie ma tam ani śladu śniegu

– opowiada Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez.

Następnie w okolicach Pagórek grupa sprawnie pokonała kilkumetrowy odcinek drogi z płyt betonowych zalany wodą zbierającą się w obniżeniu terenu. Drugim ,,odcinkiem specjalnym’’ było kilkadziesiąt metrów grząskiej nawierzchni w lesie przed Przybyłowem, która nieco zabrudziła nasze rowery, jednak nie uniemożliwiła przejazdu. Doszło w tym miejscu do jednego upadku, który jednak nie skończył się poważną kontuzją. Przy nowej drodze do Przybyłowa powstało nawet rondo – co wygląda dość zabawnie w środku lasu – które przydało się nam do wykonania grupowego zdjęcia.

Dwa kilometry dalej uczestnicy byli już w Przybyłowie, gdzie grupa chciała uzupełnić zapasy w sklepie. Jako że sklepu w tej miejscowości nie ma, kolejny postój zrobili w Hucie Żuławskiej. Tutaj był i sklep, i były kaloryczne batoniki dla uczestników wycieczki zapewnione przez sponsora wycieczki Biuro Podróży Variustur. Po tej dłuższej przerwie rowerzystom pozostało już tylko przez Milejewo i Piastowo dotrzeć do Elbląga. Popychani sprzyjającym na tym kierunku wiatrem szybko pokonali kilkanaście kilometrów i w Elblągu-Dąbrowie wjechali na szlak GreenVelo, którym dotarli do polany z wiatami w Bażantarni.

Przy Miejscu Odpoczynku Rowerzystów (MOR) GreenVelo wycieczka zakończyła się. Pozostało już tylko postawić okolicznościową pieczęć w książeczkach wycieczek kolarskich PTTK, które rozdawane były na starcie wycieczki (i będą jeszcze dostępne w lutym i marcu).

Gromadzenie pieczątek ma związek z ogłoszonym konkursem, którego szczegóły są widoczne pod adresem MOSiR.

Organizatorzy dziękują Leszkowi Marcinkowskiemu Prezesowi PTTK Odział Ziemi Elbląskiej i Kamilowi Zimnickiemu z Klubu Turystycznego im. C. Pudora za pomoc organizacyjną przy wycieczce. Dziękujemy także Bogdanowi i Szymonowi Uhrynowi z biura podróży Variustur za wsparcie sponsorskie. Podziękowania należą się także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie wycieczki oraz wszystkim uczestnikom za wspólną, bezpieczną i spokojną jazdę. Na następną jazdę Miejskich Wycieczek Rowerowych organizatorzy zapraszają już 18 lutego 2018 roku.

 • Wycieczka do Przybyłowa,
 • Wycieczka do Przybyłowa,
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.