› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Zawodnik reprezentacji Polski: Brakuje pieniędzy na sport niepełnosprawnych

ponad rok temu    17.06.2014
Michał Libuda
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
Zawodnik reprezentacji Polski: Brakuje pieniędzy na sport niepełnosprawnych

Polacy nie sprostali zespołowi Chin i zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. Po spotkaniu rozmawialiśmy z Piotrem Truszkowskim, jednym z graczy zespołu trenera Bożydara Abadzijewa na temat imprezy, codziennego życia niepełnosprawnego sportowca, oraz planów związanych ze sportową przygodą. Okazuje się, że nie jest łatwo takim ludziom, ale się nie poddają.

W rywalizacji z Chinami zespół dobrze się zaprezentował .- Jesteśmy zadowoleni z tego jak zagraliśmy w tym spotkaniu. Okazało się, że umiejętnościami im nie ustępowaliśmy. Mieliśmy trochę zbyt mało czasu na wspólne przygotowania co było widać w trudnych sytuacjach. Wówczas mogliśmy zdobywać punkty - wyjaśnia Piotr Truszkowski.

To zawodnik który dawno zaczynał swoja karierę w tej dyscyplinie. - Gram w siatkówkę na siedząco już od 16 lat. Jestem z Poznania jednak tam nie mam możliwości trenowania tej dyscypliny. Jestem zawodnikiem Startu Wrocław. Chcę jak najwięcej czasu poświęcać na treningi. Oprócz tego grałem w unihokeja i od czasu do czasu trenowałem lekką atletykę - mówi.

- W sporcie niepełnosprawnych jednak nie można się utrzymać. Ja nie pracuję, jestem na rencie. Brakuje pieniędzy na przygotowanie reprezentacji. Nie oszukujmy się. W Polsce jest ponad 5 milionów niepełnosprawnych. Nie mam pojęcia dlaczego tak mało ludzi uprawia siatkówkę na siedząco. Jednak wierzę, że takie turnieje sprawią, że taki sport będzie bardziej popularny - mówi Piotr Truszkowski.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 14%  3
A kiedy będą MŚ w piłce koszykowej na leżąco, piłce nożnej na czworaka oraz piłce ręcznej ludzi bez rąk ?:-D
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 63% 2
Uważasz, że jesteś śmieszny? Wyprowadzę Cię z błędu - jesteś żałosny.
~ Niestety, to rawda.
ponad rok temu ocena: 33%  1
Rząd i władze lokalne miast dotują piłkę kopaną, a to jest marnotrawienie pieniędzy. przykład nasze Olimpii Elbląg. Cudem się dostali do 1 Ligi, więc awansem się zachłysnęli i zaczeli drzeć się o kasę. A tym czasem efektów w grze żadnych nie było. I hops znów spadli do 3 a może i 4 ligi. I wielkie larum się podniosło, że jak to. A no takto, zamist drzeć się o kasę, trzeba było dobrze grać. / Tak ze sportem niepełnosprawnych nie jest. Niepełnosprawni sportowcy mają satysfakcję ze zdobywania medali, wyróznien. Im kasa nie jest najważniejsza, choć parę dutków by sie przydało, liczy sie prestiż, że taki niepełnosprawny jest doceniany, nie musi siedzieć w domu i gapić sie w telewizor, a jest w centrum uwagi, ludzie na niego patrzą z niekiedy, zachwytem. jeszcze jeden problem. Jak przekonać media do sportowców niepełnosprawnych?Media kreują "zdrowych, pięknych i bogatych", a niepełnosprawność wciąż jest be, nie ładna, lepiej tego nie pokazywać publicznie. Gdyby, jak to miało być w zamiarze,j
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.