Zagłębie wygrało ze Startem. Wideo

› piłka ręczna ponad rok temu    3.03.2014
komentarzy 2 ocen 2 / 100%

Wyjazd na spotkanie do Lubina był dla Startu wyjątkowo trudny. Po pierwsze to mecz wyjazdowy, a w tym sezonie w delegacji Elblążanki mają problem by zwyciężyć. Po drugie Zagłębie przegrało z Jelenią Górą w niedawnym starciu. Po trzecie gospodynie zamierzały się zrewanżować za porażkę z podopiecznymi trenera Antoniego Pareckiego.

Zagłębie wygrało 30-26 pokazując, że potrafi wytrzymać presję. Zawodniczki trener Bożeny Karkut mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. Muszą jednak liczyć na zgubienie punktów przez MKS Lublin. Wygrana w tym spotkaniu była warunkiem by móc rywalizować z mistrzem Polski o jak najlepsze rozstawienie przed fazą pucharową.

Zespół Startu mimo porażki zaprezentował się dobrze. W 5 minucie Zagłębie objęło prowadzenie, ale na boisku trwała wyrównana walka. Start nie pozostawał dłużny i poprzez znakomitą obronę miał patent na atakujący skład Miedziowych. Obydwa zespoły prezentują podobną klasę zatem remis do przerwy był odzwierciedleniem wydarzeń.

W drugiej połowie obraz spotkania się nie zmienił aż do okresu kiedy Zagłębie zdobyło trzy bramkową przewagę. Karolina Semeniuk Olchawa była główną strzelczynią Lubinianek zdobywając 11 bramek. To wpłynęło na triumf Zagłębia. Trener Parecki był zadowolony z postawy swojego zespołu - Gratuluję lubiniankom fantastycznego meczu. Zacięta fantastyczna pierwsza połowa. W drugiej KGHM Metraco Zagłębie Lubin odjechało na bezpieczną przewagę. Nie mieliśmy szans, żeby dogonić gospodynie spotkania. Postawa pary sędziowskiej nie zasługiwała na to, żeby brać udział w tak ważnym meczu - mówił.

- Myślę, że zgromadzona publiczność zobaczyła dobry kawał piłki ręcznej, walki i determinacji z naszej strony. Mecz był zacięty i tutaj decydowały detale. Przypuszczam, że gdybyśmy wygrały grę w przewadze, udałoby się nam szybciej odskoczyć, jednak przez cały czas czułyśmy oddech zawodniczek z Elbląga - dodaje Olchawa.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Start Elbląg 30:26 (13:13)

Metraco Zagłębie Lubin: Semeniuk-Olchawa 11, Pałgan 4, Załęczna 4, Obrusiewicz 3,Jochymek 3, Jelić 2, Lalewicz 2, Bader 1

Start Elbląg: Szymańska 7, Grzyb 6, Wolska 5, Koniuszaniec 4, Zoria 2, Aleksandrowicz 1, Waga 1

Żródło: Sportowefakty.pl, MKS.tv