dd Za nami Gala Sportu. "To był dobry rok" (+zdjęcia)
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Za nami Gala Sportu. "To był dobry rok" (+zdjęcia)

› inne 8 miesięcy temu    16.03.2017
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
76 zdjęć fot. Maciej Markowski

Minione 12 miesięcy było bardzo dobrym rokiem w elbląskim sporcie. To najczęściej powtarzane zdanie podczas uroczystej Gali Sportu, która odbyła się dzisiaj (16 marca) - po raz pierwszy w nowej formule - w Hali Sportowo-Widowiskowej. Obiekt wypełnił się reprezentantami wszystkich możliwych środowisk, a nagrody, wyróżnienia i stypendia powędrowały na ręce najzdolniejszych atletów - zarówno sportów indywidualnych i zespołowych, trenerów, a także jak i przykładem lat poprzednich - domorosłych sportowców z elbląskich lig amatorskich.

W tym roku - aby zachęcić więcej osób do udziału - postanowiono zmienić formułę i przenieść Elbląskie Święto Sportu do Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR-u. W poprzednim roku w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego - dzięki wysiłkowi i pracy wszystkich młodych elblążan, którzy osiągali nieprzeciętne wyniki w swoich dyscyplinach - Elbląg zajął bardzo wysokie 21. miejsce w Polsce (prawie 1200 punktów w tej klasyfikacji). W 2016 spadł o dwie pozycje niżej na 23 pozycję, ale to nadal doskonałe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że sklasyfikowanych było 887 gmin.

Prezydent Witold Wróblewski, dzielnie wspierany przez nestorkę kultury fizycznej w naszym mieście Helenę Pilejczyk, przyznał w tym roku nagrody dla zawodników, trenerów, wyróżnienia dla zawodników, stypendia, wyróżnienia specjalne oraz wyróżnienia dla sportowców amatorów. Gala była doskonałą okazją do chwili wspomnień ogromnych sukcesów w wielu różnorakich dyscyplinach, jak piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, karate, judo, kickboxing, łyżwiarstwo, wrotkarstwo, szachy, podnoszenie ciężarów, kajakarstwo czy boks.

Rok 2016 był również rokiem prestiżowych zawodów oraz cyklicznych imprez, które aktywizują mieszkańców miasta i zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu - w aktywny sposób. Wielkim sukcesem okazał się finał najstarszego w Polsce cyklu Garmin Iron Triathlon, który także w tym roku zagości w Elblągu, Bieg Piekarczyka przyciągnął ogromną liczbę biegaczy, a zawody w Nordic Walking na stałe przeniknęły do sportowego repertuaru miejskiego. 2017 zapowiada się nie mniej interesująco, bo już wkrótce zagości w ścianach HSW futsal z najwyższej światowej półki, a całkiem niedawno premierowo elblążanie mieli okazję wziąć udział w Biegu Żołnierzy Wyklętych i można przypuszczać, że nie po raz ostatni.

Wszyscy nagrodzeni na Gali Sportu:

Nagrody dla zawodników

Adrian Durma (Elbląski Klub Karate)

Michał Weroński (IKS Atak)

Adam Weroński (IKS Atak)

Adrian Wielgat (KS Orzeł)

Sebastian Kłosiński (KS Orzeł)

Kamila Stormowska (KS Orzeł)

Igor Janik (Uczniowski Klub Sportowy Hetman)

Nagrody dla trenerów

Piotr Lichociński (Elbląski Klub Karate)

Roman Rycke (KS Orzeł)

Ireneusz Borowiecki (KS Orzeł)

Paweł Drzewiecki (Klub Sportów Walki Tygrys)

Grzegorz Rajkowski (Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Podnoszenia Ciężarów Meyer)

Grzegorz Czapla (MKS Truso)

Tomasz Gadaj (MKS Truso)

Jacek Licznerski (MKS Truso)

Krzysztof Stemplewski (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Leszek Wilk (Uczniowski Klub Sportowy Olimpia-Judo)

Wyróżnienia dla zawodników

Michał Domański (KS Orzeł)

Weronika Surowiec (KS Orzeł)

Marika Surowiec (KS Orzeł)

Dorota Kisielewska (KS Orzeł)

Lidia Czarnecka (KS Orzeł)

Radosław Kawczak (Klub Sportów Walki Tygrys)

Karolina Miętka (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Grzegorz Brynda (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Dawid Michelus (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Andrzej Wasilewski (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Sebastian Makowski (Uczniowski Klub Sportowy Olimpia-Judo)

Monika Wołoszyn (UKS Tomita)

Jakub Kowalski (UKS Tomita)

Kacper Wojciechowski (UKS Tomita)

Zawodnicy MKS Truso Elbląg (piłka ręczna juniorów młodszych): Maciej Budek, Piotr Budzich, Michał Cierzan, Paweł Czapla, Jakub Dąbrowski, Leszek Grenda, Kamil Karczewski, Szymon Kurowski, Bartłomiej Ławrynowicz, Filip Ostałowski, Damian Pawelec, Rafał Stępień, Konrad Szaro, Wiktor Urbański, Krzysztof Wielgosz, Sebastian Zakolski, Grzegorz Czapla - trener

Stypendyści

Karolina Miętka (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Grzegorz Brynda (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Dawid Michelus (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Kacper Piegdoń (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Andrzej Wasilewski (Uczniowski Klub Sportowy Kontra)

Patrycja Pszczółkowska (Klub Sportów Walki Tygrys)

Patrycja Gerka (Klub Sportów Walki Tygrys)

Radosław Kawczak (Klub Sportów Walki Tygrys)

Marcelina Kreczman (ZKS Olimpia - kajakarstwo)

Marta Witkowska (ZKS Olimpia - kajakarstwo)

Jakub Żukowski (ZKS Olimpia - kajakarstwo)

Mateusz Zamojcin (Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki Akademia Karate Andrex)

Michał Zamojcin (Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki Akademia Karate Andrex)

Katarzyna Wanatowska (MKS Truso)

Kacper Słowikowski (MKS Truso)

Gracjan Szleja (MKS Truso)

Jakub Kowalski (UKS Tomita)

Piotr Majewski (UKS Tomita)

Sebastian Makowski (Uczniowski Klub Sportowy Olimpia-Judo)

Michał Domański (KS Orzeł)

Sebastian Kłosiński (KS Orzeł)

Adrian Wielgat (KS Orzeł)

Dorota Kisielewska (KS Orzeł)

Kamila Stankiewicz (KS Orzeł)

Marika Surowiec (KS Orzeł)

Weronika Surowiec (KS Orzeł)

Kamila Stormowska (KS Orzeł)

Adrian Jasiński (KS Orzeł)

Michael Popov (KS Orzeł)

Dariusz Nowak (MKS Truso)

Michał Winczewski (MKS Truso)

Sebastian Towarek (UKP Jedynka)

Julian Falkowski (Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Podnoszenia Ciężarów Meyer)

Dominik Rajkowski (Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Podnoszenia Ciężarów Meyer)

Lidia Czarnecka (KS Orzeł)

Zawodnicy MKS Truso Elbląg (piłka ręczna juniorów młodszych): Maciej Budek, Piotr Budzich, Michał Cierzan, Paweł Czapla, Jakub Dąbrowski, Leszek Grenda, Kamil Karczewski, Szymon Kurowski, Bartłomiej Ławrynowicz, Filip Ostałowski, Damian Pawelec, Rafał Stępień, Konrad Szaro, Wiktor Urbański, Krzysztof Wielgosz, Sebastian Zakolski

Wyróżnienia specjalne

Kram Start Elbląg

Meble Wójcik Elbląg

ZKS Olimpia Elbląg

IKS Atak

LABOSPORT Polska

Najlepsi sportowcy amatorzy

10. Magdalena Orzechowska (biegi na orientację)

9. Jerzy Michalski (badminton)

8. Mateusz Gagjew (biegi na orientację)

7. Leszek Kosiacki (tenis stołowy)

6. Igor Bunda (koszykówka)

5. Marcin Wojtaś (piłka nożna)

4. Katarzyna Gliniecka (dart)

3. Marcin Walędzik (siatkówka)

2. Adrian Lewandowski (dart)

1. Tomasz Nowicki (piłka nożna)

Już wkrótce opublikujemy galerię zdjęć z Gali Sportu.

 

ilość zdjęć 76 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xc
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Brawo Igor Bunda.!!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.