› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Z Elbląga pojadą na igrzyska paraolimpijskie

20 dni temu    7.09.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Z Elbląga pojadą na igrzyska paraolimpijskie fot. UM Elbląg

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się we wtorek ze sportowcami IKS Atak Elbląg: Rafałem Rockim oraz Mirosławem Kostką. Podczas spotkania Prezydent Elbląga pogratulował sukcesów odniesionych w ostatnim czasie i wręczył upominki związane z naszym miastem oraz bony na zakup sprzętu sportowego.

- Serdecznie gratuluję kolejnych sukcesów. Cieszę się, że elblążanie z IKS Atak zajęli tak wysokie miejsca na prestiżowych, światowych zawodach. Życzę następnych medali, szczególnie Panu Rafałowi tego upragnionego, olimpijskiego. Gratuluję również trenerom i rodzicom – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg już od 25 lat zajmuje się sportem i rehabilitacją osób niepełnosprawnych. Do bogatej listy sukcesów niepełnosprawni sportowcy IKS Atak Elbląg dołożyli w ostatnim czasie kolejne.

W lipcu br. Rafał Rocki na Mistrzostwach Świata w paralekkoatletyce w Paryżu wywalczył czwarte miejsce w rzucie dyskiem (wynik 17,83 m) i tym występem zapewnił sobie kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie w Paryżu. To będą drugie igrzyska w historii utalentowanego lekkoatlety (w Tokio w 2021 r. wywalczył czwarte miejsce w rzucie dyskiem).

Także judocy IKS Atak Elbląg w ostatnim czasie odnosili sukcesy na arenach międzynarodowych. We wtorkowym spotkaniu z Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim wziął udział Mirosław Kostka, który w Berlinie podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie zdobył złoty medal w kat. do 81 kg oraz był drugi w turnieju judo kata.

We wtorkowym spotkaniu w Urzędzie Miejskim wzięli udział również prezes IKS Atak Tomasz Woźny, trener Krzysztof Wojtaszek oraz mama Pana Mirosława. Prezydent Witold Wróblewski sportowcom wręczył upominki związane z Elbląga i karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Ze względu na plany sportowe w spotkaniu nie mogli wziąć udziału Marcin Liszcz i Adam Wiśniewski, judocy IKS Atak Elbląg, którzy w czerwcu br. wywalczyli medale podczas Letnich Igrzysk Światowych (Global Games) we Francji. Przypomnijmy: Marcin Liszcz zdobył złoty medal w kat. – 73 kg, a Adam Wiśniewski srebrny w kat. -81kg.

Jeszcze w tym miesiącu odbędą się organizowane po raz 25. otwarte Mistrzostwa Elbląga „Elbląg Cup”. W dniach 15-17 września niepełnosprawni sportowcy intelektualnie i ruchowo będą rywalizowali w pięciu dyscyplinach: siatkówce, judo, wrotkarstwie, tenisie stołowym, boccia. Organizatorzy z IKS Atak Elbląg spodziewają się udziału około 150 zawodników.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.