XXIV Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację

10 miesięcy temu    13.06.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
XXIV Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację fot. Nadesłane

Zawody odbyły się przy pięknej, ciepłej i słonecznej pogodzie. Centrum zawodów znajdowało się w na polanie z wiatami. Na starcie zjawili się tradycyjnie wszyscy spragnieni entuzjaści biegu na orientację ze szkól podstawowych i ponadpodstawowych, całe rodziny a także zawodnicy z innych miejscowości. Był to klasyczny bieg na orientację.. Wszyscy otrzymali mapę z naniesionymi punktami, które trzeba było kolejno zaliczyć wybierając optymalna trasę biegu.

Mistrzostwa odbyły się przy pomocy systemu SI /SPORT-IDENT/ czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce lub szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika.

Po osiągnięciu mety, każdy z uczestników otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Wyniki są gotowe od ręki. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane.

W kategorii OPEN- kobiety zwyciężyła Wioleta Gromkiewicz przed Dominka Durasiewicz i Joanną Witkowską.

W najliczniejszej kategorii rodzinnej rodzin/zwyciężyła rodzina Sekułów, drugie miejsce zajęła rodzina Wójcików, trzecie miejsce zajęła rodzina Russek. W sumie wystartowało 20 rodzin. Dlatego warto biegać na orientację zwłaszcza w kategorii rodzinnej i uczyć swoje pociechy, bo ta konkurencja sportowa daje wymierne efekty pod każdym względem.

W kategorii szkoły podstawowe –dziewczęta klasy I-IV zwyciężyła Oliwia Jakszewicz / SP-19/ przed Julią Jastrzębską /SP-4/ trzecie miejsce zajęła Barbara Banasiak /SP-REGENT/.

W kategorii szkoły podstawowe –chłopcy klasy I-IV zwyciężył Franek Jasiulewicz / SP-19/ przed Dominikiem Wójcikiem /SP19/. trzecie miejsce zajął Franciszek Banasiak /SP-REGENT/.

W kategorii szkoły podstawowe –chłopcy klasy V-VIII/zwyciężył Mateusz Nazim / SP-11/ drugi był Mikołaj Jabłonka /SP-19/ a trzeci Mateusz Borzęcki /SP-14/

W kategorii szkoły ponadpodstawowe -chłopcy zwyciężył Jakub Nazim – Tech. Mech.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe –dziewczęta zwyciężyła Justyna Pietrzaniak – II LO

Bardzo zacięta była walka w najliczniejszej i najmocniejszej kategorii OPEN- mężczyźni /gdzie zwyciężył Mateusz Spadik przed Danielem Kokłowskim i Mateuszem Gagjewem.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami POLSKIEGO ZWIĄZKU ORIENTACJI SPORTOWEJ. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale ufundowane przez prezydenta Elbląga pana Witolda Wróblewskiego oraz medale ufundowane przez MOSIR, który był współorganizatorem zawodów . Była to ostatnia czwarta edycja zawodów na orientację w tym roku szkolnym realizowana w ramach współpracy EKO GRYF z MOSIR-em. Ponadto tradycyjnie już wylosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez niezawodną sponsorkę Jankę Banach i jednocześnie najaktywniejszą działaczkę klubu. Protestów nie zanotowano. Panowała bardzo miła i serdeczna atmosfera. W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Był to prawdziwy relaks i bardzo miłe spędzenie czasu dla wszystkich uczestników zawodów. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego Arkadiuszowi Kolpertowi za osobiste wsparcie Mistrzostw i dopingowanie zawodników. Udział wzięło 126 osób w tym w większości rodziny z dziećmi i młodzież szkolna. Zawody zorganizował i przeprowadził ELBLĄSKI KLUB ORIENTEERINGU GRYF przy KLUBIE PUŁKU WSPARCIA DOWODZENIA MND.