› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wytańczyli złoto w Sierpcu

› taniec 11 miesięcy temu    11.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wytańczyli złoto w Sierpcu fot. nadesłana

W ubiegły weekend (9-10 marca) w Sierpcu odbyły się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, Maria i Wiesław Jankowscy, obronili tytuł Mistrzów Polski - zdobyli pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii Senior III.

W Sierpcu, podczas Mistrzostw Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wzięły udział w zmaganiach o tytuł Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich. W tanecznych rozgrywkach wzięło udział 7 par Elbląga.

W kategorii SENIOR III LA Maria i Wiesław Jankowscy zdobyli złoto, tym samym broniąc tytuł Mistrzów Polski. W kategorii SENIOR II LA startowały dwie pary – Katarzyna i Jarosław Szar , którzy zdobyli wysokie IV miejsce. Od razu za nimi, czyli na miejscu V, uplasowali się Agnieszka i Mariusz Dziurawiec.

Jeżeli chodzi o młodszych zawodników, to Ci również nie zawiedli. W kategorii 12-13 D, w tańcach standardowych, Wiktoria Szymańska i Paweł Szreder stanęli na podium na drugim miejscu i tym samym otrzymali srebrny medal, a w tańcach latynoamerykańskich para zdobyła V miejsce. W kategorii 14-15 D LA Julia Skwira z Wiktorem Walczakiem zajęli V miejsce. W kategorii 14-15 C w standardzie, pary EKT „Jantar” uplasowały się na następujących pozycjach: IV – Maksymilian Kodrzycki i Julia Sowa, IX – Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, X - Wiktor Walczak i Julia Skwira. W tej samej kategorii, w łacinie: VI – Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, VIII – Maksymilian Kodrzycki i Julia Sowa.

Pary Elbląskiego Klubu Tańca Jantar zaprezentowały - jak zwykle - znakomite umiejętności taneczne oraz bardzo wysoki poziom.

Paula Radzikowska
Młodszy Specjalista ds. Projektów i Organizacji Imprez
Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID
Centrum Tańca PROMYK
ul. Browarna 80
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.