› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wystartowały zapisy na wyścigi smoczych łodzi

21 dni temu    3.06.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wystartowały zapisy na wyścigi smoczych łodzi fot. UM Elblag

Kolejny raz, podczas Dni Elbląga, odbędą się wyścigi smoczych łodzi. Wioślarze będą rywalizować na rzece Elbląg w sobotę, 22 czerwca. Każda załoga składać się będzie z 10 osób plus dobosz. Udział w wyścigu jest bezpłatny, a liczba drużyn jest ograniczona. 

Wyścigi smoczych łodzi to jedna z atrakcji wpisanych w obchody Dni Elbląga. Rywalizacja wioślarzy o Puchar Prezydenta Elbląga została zaplanowana na sobotę, 22 czerwca. Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich chętnych amatorów: grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawicieli instytucji, samorządów i klubów sportowych. Główną areną zmagań smoczych łodzi będzie tradycyjnie rzeka Elbląg, pomiędzy mostami Wysokim a Niskim. Dla trzech najlepszych ekip przewidziano puchary oraz medale, a dla wszystkich drużyn pamiątkowe dyplomy. W wyścigu może wziąć udział 18 drużyn.

Załoga składa się z 10 osób plus dobosz, czyli osoby nadającej rytm poprzez uderzanie w bęben. Co ważne, mogą to być załogi mieszane – liczba kobiet i mężczyzn może być dowolna. Możliwy jest udział osób, które w dniu startu mają ukończone 14 lat. Zgłoszenia, które przyjmowane są do 19 czerwca, należy przesyłać poprzez formularz Google tutaj. Regulamin zawodów dostępny jest tutaj. Udział jest bezpłatny.

Również do 19 czerwca należy przesłać pełne listy drużyn, z podaniem imienia i nazwiska każdego uczestnika za pomocą formularza.

Startujący zawodnicy są zobowiązani do udziału w wyścigach w kamizelkach asekuracyjnych, które zapewnią organizatorzy. Na każdej łodzi nad bezpieczeństwem uczestników wyścigów będzie czuwał sternik.

Start zawodów w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 10:00. Zachęcamy do zebrania drużyny i rywalizacji o puchar dla najlepszej z ekip.

Tekst i fot. MOSiR Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.