dd Wystartowała Elbląska Liga Tańca
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wystartowała Elbląska Liga Tańca

› taniec 2 miesiące temu    8.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wystartowała Elbląska Liga Tańca  fot. nadesłana

W trzech elbląskich szkołach podstawowych rozpoczęły się zajęcia w ramach Elbląskiej Ligi Tańca, podczas których pierwszaki będą uczyły się tańca towarzyskiego. 

Elbląska Liga Tańca jest działaniem w ramach zadania „Kierunek taniec” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg. Wezmą w niej udział trzy klasy pierwsze z trzech elbląskich szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 19. Od marca do grudnia 2019 /z wyłączeniem wakacji/ dzieci będą poznawały tajniki tańców standardowych i latynoamerykańskich. Naukę rozpoczęli od tych najłatwiejszych walca angielskiego i cha-chy.  Zajęcia zostały przyjęte z entuzjazmem przez wychowawców oraz dzieci. 

Bardzo się cieszę z zajęć, wiem doskonale ile pożytku przynosi nauka tańca. Pierwsze zajęcia były bardzo udane.  Dzieci uważnie słuchały instruktorów  i pięknie dały sobie radę.

– mówi Pani Ewa wychowawczyni z SP nr 1 w Elblągu.

 Zajęcia w każdej klasie będą prowadzone raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

Podsumowaniem cyklu zajęć będzie turniej, podczas którego dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności. Turniej odbędzie się w grudniu. Na widownię zostaną zaproszeni nauczyciele oraz bliscy uczestników. Dzieci prezentować będą się przed 3-osobową komisją sędziowską, która wyłoni najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Każde dziecko zostanie nagrodzone

– mówią organizatorzy 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid” w Elblągu.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.