› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wysoczyznę Elbląską opanują biegacze

7 miesięcy temu    11.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wysoczyznę Elbląską opanują biegacze fot. elblag.net/archiwum

W kwietniu przyszłego roku Wysoczyznę Elbląska opanują biegacze, którzy wystartują w pierwszej edycji imprezy pn. Ultra Wysoczyzna. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasy o długościach 78,5 km, 49 km, 24 km oraz 12 km, które zostaną poprowadzone po pięknych terenach pomiędzy Elblągiem a Tolkmickiem.

Biegi ultra oraz biegi przełajowe to dyscypliny sportu, które w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem profesjonalnych sportowców, a także amatorów, którzy chcą zmierzyć się z wymagającymi trasami. W przyszłym roku biegacze będą mogli poznać zupełnie nową w świecie ultra lokalizację – Wysoczyznę Elbląską, która z pewnością zaskoczy ich nie tylko swoją malowniczością, ale również trudnością, gdyż organizatorzy przygotowali trasy o sporych przewyższeniach oraz trudnościach technicznych. Impreza odbędzie się 24 kwietnia 2022 r.

Miasteczko zawodów znajdować się będzie na Polanie z Wiatami w elbląskiej Bażantarni, ul. Sybiraków. Tu znajdować się będzie również meta wszystkich dystansów oraz starty dystansów 78,5 km, 24 km oraz 12 km. Start dystansu 49 km będzie znajdować się w Tolkmicku. Zawodnicy najkrótszych dystansów rywalizować będą na terenie elbląskiej Bażantarni, natomiast ultrasi podczas biegu będą mogli zagłębić się w Wysoczyznę i poznać również m.in. takie miejsca jak Jalenia Dolina, Dolina Grabianki, Kadyński Las, Szwajcaria Próchnicka czy Modrzewina. Na trasach znajdować się będą punkty odżywcze, gdzie zawodnicy będą mogli skosztować i posilić się lokalnymi specjałami.

Zapisy do udziału w imprezie ruszają już w najbliższy poniedziałek (11 października), za pośrednictwem strony www.ultrawysoczyzna.pl. Zachęcamy również do odwiedzania facebookowego profilu imprezy - https://www.facebook.com/ultrawysoczyzna, gdzie na bieżąco pojawiać się będą informacje nt. imprezy.

Gospodarzami imprezy są: Miasto Elbląg oraz Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.