› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wyścigi Smoczych Łodzi

2 godziny temu    6.08.2026
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wyścigi Smoczych Łodzi

Smocze Łodzie ponownie zawitają na rzekę Elbląg. W sobotę, 22 sierpnia, w ramach XX Elbląskiego Święta Chleba, załogi zmierzą się w widowiskowych wyścigach, dostarczając mnóstwo sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom zgromadzonym na Bulwarze Zygmunta Augusta. Do udziału organizatorzy zapraszają drużyny chcące rywalizować w kategoriach FUN i SPORT.

O sukcesie zadecydują nie tylko siła i wytrzymałość, ale przede wszystkim rytm, precyzja oraz doskonała współpraca całej załogi. W zawodach mogą wystartować grupy przyjaciół, firmy, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne. To propozycja zarówno dla osób nastawionych na sportową rywalizację, jak i tych, które chcą przede wszystkim dobrze się bawić i wspólnie spędzić czas.

Rywalizacja zostanie rozegrana w dwóch kategoriach – SPORT i FUN. W każdej z nich wystartuje maksymalnie dziewięć drużyn, co oznacza, że na starcie pojawi się łącznie 18 osad. Każda załoga składa się z dziesięciu wioślarzy oraz dobosza wyznaczającego tempo. Dodatkowo drużyny mogą zgłosić trzech zawodników rezerwowych. Trasa wyścigów poprowadzi rzeką Elbląg, pomiędzy Mostem Wysokim a Mostem Niskim. O końcowym wyniku zdecydują zgranie, tempo i umiejętność współpracy całego zespołu.

Zapisy

Udział w zawodach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych dla kategorii SPORT i FUN, natomiast pełny skład drużyny należy przesłać na adres imprezy@mosir.elblag.eu najpóźniej do 18 sierpnia.

W zawodach mogą uczestniczyć osoby, które najpóźniej w dniu startu ukończą 14 lat. Niepełnoletni zawodnicy muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Na trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii czekają puchary i medale, a wszystkie załogi otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo nagrodzona zostanie osada, która uzyska najlepszy czas spośród wszystkich rozegranych biegów.

Bezpieczeństwo uczestników zapewnią doświadczeni sternicy obecni na każdej łodzi oraz patrol wodny. Szczegółowe informacje, formularze zgłoszeniowe i regulamin zawodów dostępne są na stronie internetowej MOSiR.

Wyścigi Smoczych Łodzi to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także świetna okazja do wspólnego przeżywania emocji i kibicowania nad rzeką Elbląg. Jeśli chcecie poczuć ducha zespołowej rywalizacji lub zobaczyć widowiskowe wyścigi z brzegu, warto 22 sierpnia odwiedzić Bulwar Zygmunta Augusta i stać się częścią atmosfery XX Elbląskiego Święta Chleba.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Elbląg oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.