› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wyłoniono zwycięzców tenisowego Grand Prix Elbląga

› tenis ponad rok temu    23.03.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Wyłoniono zwycięzców tenisowego Grand Prix Elbląga

Po siedmiu turniejach klasyfikacyjnych poznaliśmy zwycięzców VIII edycji Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Najlepsi tenisiści rywalizujący w sześciu kategoriach wiekowych zostaną nagrodzenia podczas kwietniowych mistrzostw Elbląga.

W kończącym się właśnie sezonie Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym rozegranych zostało siedem turniejów klasyfikacyjnych. W każdym z nich zawodnicy rywalizowali o punkty, które następnie były sumowane i zaliczane do klasyfikacji generalnej. Najbardziej aktywni i najlepiej punktujący uczestnicy rozgrywek tradycyjnie znaleźli się w czołówce swoich kategorii wiekowych. Zgodnie z regulaminem do punktacji generalnej wliczane było sześć najlepszych wyników uzyskanych w poszczególnych turniejach. Na ich podstawie powstała ostateczna klasyfikacja tegorocznego grand prix.

W kategorii kobiet w całym sezonie rywalizowało siedem przedstawicielek płci pięknej. Z tego grona najlepiej wypadła Elżbieta Moszczyńska, która czterokrotnie zwyciężała w turniejach, a dwa razy zajmowała drugie miejsce. Zgromadziła łącznie 236 punktów i drugą w klasyfikacji Natalię Grzegorz wyprzedziła o 14 punktów. Na najniższym stopniu podium tegoroczne grand prix ukończyła Elżbieta Wardzyńska, która zdobyła łącznie 218 pkt.

W najmłodszej kategorii wiekowej, czyli do 13 lat, zacięta walka toczyła się do ostatniego turnieju. Była to także najliczniej obsadzona kategoria w której łącznie wystartowało 25 tenisistów. Po zsumowaniu sześciu najlepszych wyników okazało się, że triumfatorem wśród najmłodszych uczestników grand prix został Daniel Grzegorz, który zdobył 226 punktów. Drugi w tej kategorii okazał się Jacek Juchniewicz (222 pkt.), a trzeci Olaf Bukowski, który na swoim koncie zgromadził 218 pkt. Nie mniej emocji było także w kategorii wiekowej 14-19 lat, gdzie o palmę pierwszeństwa rywalizacja rozegrała się pomiędzy dwójką zawodników. Niemal od początku ton rywalizacji nadawali Damian Stalewski i Wiktor Lewandowski. Ostatecznie nieznacznie lepszy okazał się Damian Stalewski, który zgromadził 238 punktów i o osiem oczek wyprzedził swojego najgroźniejszego rywala. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Radosław Przeździecki (144 pkt.).

Aż 24 zawodników walczyło w całym sezonie o pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 20-44 lata. Tu, bardzo szybko na czoło klasyfikacji wysunęła się czwórka tenisistów. Z tego grona najrówniejszą formą popisał się Wojciech Dzierżko, który w sześciu rozegranych turniejach aż czterokrotnie triumfował. Na finiszu rozgrywek zgromadził 230 punktów i drugiego w klasyfikacji Bartosza Rybczyńskiego wyprzedził o 14 punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się Andrzej Haracz, któremu w całym sezonie udało się zgromadzić 200 pkt. W nieco starszej kategorii 45-64 lata wystartowało łącznie 17 zawodników, ale tylko czwórka z nich uczestniczyła we wszystkich turniejach klasyfikacyjnych. Konsekwencja i systematyczność najbardziej opłaciły się Januszowi Krigerowi, który zgromadził łącznie 232 punkty i zwyciężył w tej klasyfikacji. Drugie miejsce zajął Roman Grudzień (220 pkt), a trzecie Sławomir Urban (216 pkt.).

Słowa uznania i wielkie brawa należą się najstarszym uczestnikom Grand Prix Elbląga, którzy o punkty walczyli w kategorii wiekowej powyżej 65 lat. W całym sezonie w tej klasyfikacji uczestniczyło aż dziesięciu tenisistów. Spora ich część systematycznie brała udział niemal we wszystkich turniejach organizowanych przez MOSiR. Ostatecznie wśród tenisowych weteranów triumfował Henryk Głowacki zdobywając w sumie 238 pkt. Tuż za nim znalazł się Sylwester Gliniecki, któremu do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie sześciu punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się Janusz Konert (216 pkt.).

Dekoracja najlepszych zawodników Grand Prix Elbląga odbędzie się w sobotę 16 kwietnia tuż przed rozpoczęciem Indywidualnych Amatorskich Mistrzostw Elbląga. Ostatnie zawody w tym sezonie rozegrane zostaną w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 9:45, natomiast początek turnieju zaplanowano na godz. 10:00.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce GP Elbląga w Tenisie Stołowym.

 

Tekst i fot. MOSiR

 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.