dd Wycieczka rowerowa w okolice Żuławskiej Góry – najwyższego wzniesienia Żuław Elbląskich
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wycieczka rowerowa w okolice Żuławskiej Góry – najwyższego wzniesienia Żuław Elbląskich

› inne ponad rok temu    2.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wycieczka rowerowa w okolice Żuławskiej Góry – najwyższego wzniesienia Żuław Elbląskich fot. MOSiR w Elblągu

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW,  Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają 4 marca do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. 

Trzecia jazda w 2018 r. będzie prowadziła w okolice Żuławskiej Góry, czyli najwyższego wzniesienia Żuław Elbląskich .  Płaskie jak stół i w znacznej części położone poniżej poziomu morza Żuławy Wiślane także mają swoje ,,szczyty’’. Wspinaczka na poziom 11 metrów nad poziomem morza nie powinna jednak nikomu sprawić trudności

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. 

Trasa: ELBLĄG-Helenowo-Wikrowo-Jegłownik-Mojkowo-Gronowo Elbląskie-Jasionno-Karczowiska Górne-ELBLĄG

Mapa  –  łączna długość trasy to około 32 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

 Wycieczka będzie przebiegała także po drogach gruntowych i z płyt betonowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku nieprzewiewnym ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą. 

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbywa za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które podczas marcowej wycieczki będą rozdawane po raz ostatni.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania – na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego oraz gorącej herbaty. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK rozdanych w styczniu i lutym.

Ruszamy 4 marca o godzinie 10.00 z placu Katedralnego.

MOSiR w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.