dd Wycieczka rowerowa do Wężowca
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wycieczka rowerowa do Wężowca

› inne ponad rok temu    16.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wycieczka rowerowa do Wężowca fot. nadesłana

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur oraz Urząd Gminy w Elblągu zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga.

Druga jazda w 2018 r. będzie prowadziła do żuławskiego Wężowca zobaczyć strzelnicę koła łowieckiego ,,Żuławy''. W Elblągu sezon rowerowy trwa przez cały rok, więc w lutym zapraszamy na wycieczkę rowerową po Żuławach Wiślanych, które także zimą prezentują się urokliwie. Wspólnie odwiedzimy leżącą poza typowymi szlakami wycieczek rowerowych wieś Wężowiec w której ukryła się niewielka strzelnica

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. 

Trasa: ELBLĄG-Kazimierzowo-Bielnik II-Kępki-Kępiny Małe-Wężowiec-Kępiny Małe-Kępki-Bielnik II-Bielnik I-ELBLĄG

Mapa  –  łączna długość trasy to około 36 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Wycieczka będzie przebiegała także po drogach gruntowych i z płyt betonowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku nieprzewiewnym ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą. 

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbywa za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które będą rozdawane uczestnikom na pierwszych trzech imprezach zgodnie z harmonogramem.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania – na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK rozdanych w styczniu (lub otrzymanych zamiennie karteczkach).

Start: 18 lutego o godzinie 10.00 z placu przy elbląskiej katedrze.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.