› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wspólnie maszerowali po zdrowie. Elbląg wyraźnie lepszy od Olsztyna

› inne ponad rok temu    31.08.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wspólnie maszerowali po zdrowie. Elbląg wyraźnie lepszy od Olsztyna

W całej Polsce ponad 5,6 tys. osób wzięło udział w bezpłatnych treningach nordic walking w ramach tegorocznej edycji Akademii Zdrowia Santandera. Przemierzyli ponad 28 tys. kilometrów. W zajęciach w województwie warmińsko-mazurskim wzięło udział blisko 220 uczestników, razem przeszli 1,1 tys. kilometrów.

W Elblągu uczestnicy treningów przeszli wspólnie 670 km. Ficznie w zajęciach prowadzonych przez Bożenę Ruszkowską z Polskiej Federacji Nordic Walking wzięły udział blisko 134 osoby. Średnio we wtorkowym spotkaniu obecnych było 8 pasjonatów nordic walking. Pod okiem Katarzyny Banasiak-Kozłowskiej w Olsztynie w spotkaniach uczestniczyły łącznie 84 osoby, które przemierzyły 420 km. W zbiórkach brało udział średnio 5 entuzjastów. Elblag zatem okazał się lepszy od Olsztyna. 

Treningi prowadzone przez instruktorów i trenerów Polskiej Federacji Nordic Walking odbywały się w 26 miejscowościach w Polsce w każdy wtorek od 9 maja do 29 sierpnia. Patronat nad akcją promującą nordic walking objęła medalistka olimpijska Justyna Kowalczyk oraz para aktorów Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski

Podczas cotygodniowych, wtorkowych zajęć spotykali się zarówno amatorzy, dla których było to pierwsze podejście do maszerowania z kijkami, jak i osoby zaawansowane. Każdy zainteresowany mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji z trenerami. Organizatorzy zapewniali też niezbędny sprzęt.  

Już po raz drugi wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking promujemy aktywność fizyczną wśród Polaków. Jak pokazuje frekwencja na bezpłatnych treningach nordic walking Akademii Zdrowia Santander, Polacy pokochali ten sposób spędzania wolnego czasu. Marsz z kijkami to wyjątkowo bezpieczna i efektywna dyscyplina sportowa, którą uprawiać można niezależnie od wieku i kondycji fizycznej

– mówiła Mirosława Krzyścin, kierownik Zespołu Komunikacji Marketingowej Santander Consumer Banku, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.

Maszerowanie z kijkami to dyscyplina sportu przyjazna dla każdego. Trzeba jednak pamiętać, że choć technika chodzenia na pozór wydaje się łatwa, to pierwsze kroki warto stawiać pod okiem trenera, który skoryguje nasze błędy

– podkreślała Edyta Kędzierska z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera. Okazje do konsultacji z instruktorem trenujący mieli w każde wtorkowe popołudnie podczas bezpłatnych treningów nordic walking odbywających się w ramach Akademii Zdrowia Santandera.

Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji Akademii Zdrowia Santandera odbędzie się podczas finału rozegranego w dniu 23 września w Parku Południowym we Wrocławiu. Tego dnia odbędą się zawody nordic walking na dystansach 5 oraz 10 km dla osób dorosłych, 2,5 km dla dzieci do lat 13 oraz bieg przełajowy na 10 km. Udział w imprezie zapowiedzieli ambasadorowie akcji - Tamara Arciuch i Bartłomiej Kaszprzykowski.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów on-line do 19 wrzeœnia przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akademia-zdrowia.com.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.