› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wjechali góralami na Chrobrego

ponad rok temu    23.08.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wjechali góralami na Chrobrego fot. MOSIR Elbląg

Już po raz drugi miłośnicy kolarstwa górskiego zebrali się u podnóża elbląskiej Góry Chrobrego, aby wystartować w zawodach na rowerach MTB „Góralem na Chrobrego”. W porównaniu do zeszłego roku teraz zaprosiliśmy do zabawy dodatkowo młodych adeptów jazdy terenowej.

W ciepły, słoneczny dzień u podnóża góry na starcie wyścigu zameldowało się prawie 40 osób od 13 do 60 roku życia oraz niemalże 20 dzieci do 12 roku życia. Dzieciom oszczędziliśmy wspinania się na szczyt Góry Chrobrego i tak najmłodsze w wieku do 6 lat miały 100 metrową trasę u podnóża góry, prowadzącą lekko w dół. Niektóre pokonały ją na rowerkach biegowych, niektóre na 2 lub 4 kółkach. Brawo!

Dzieci starsze 7-12 lat musiały już pokonać 150 metrów, lekko pod górkę i przejechać przez trzy rowy po drewnianych balach. Tu także młody narybek MTB pokazał się z bardzo dobrej strony, a co ciekawe, dziewczynki często okazywały się szybsze od chłopców. Po dzieciach, które jechały bez pomiaru czasu i każde z nich po przejechaniu linii mety otrzymywało okolicznościowy medal, nadszedł czas na dorosłych. Tutaj czekała na nich trasa na sam szczyt Góry Chrobrego, mająca 610 metrów długości, 40 metrów przewyższenia i chwilowe nachylenie na poziomie 18 %.

Na start na tym królewskim dystansie skusiły się 4 kobiety i 30 mężczyzn. Kolarki rywalizowały w kategorii OPEN, zaś kolarze byli podzieleni na 5 kategorii wiekowych. I tak w poszczególnych kategoriach wyniki prezentują się następująco:

- w kategorii kobiet (OPEN) zwyciężyła Sylwia Kopaczewska, czas: 5:45, miejsce 2 – Agnieszka Siemież, czas 5:49, miejsce 3 – Renata Sowa, czas 8:29.

- w kategorii mężczyzn (13-19) zwyciężył Michał Wojnowski, czas: 3:33, miejsce 2 – Mikołaj Jabłonka, czas 3:49, miejsce 3 – Jakub Skorupa, czas 4:40,

- w kategorii mężczyzn (20-29) zwyciężył Maciej Mickiewicz, czas 3:51, miejsce 2 – Grzegorz Gulak, czas 4:18, miejsce 3 – Bartłomiej Kolpert, czas 4:41, -

w kategorii mężczyzn (30-39) zwyciężył Damian Dobosik, czas: 2:48 (najlepszy czas zawodów), miejsce 2 – Karol Oleszkiewicz, czas 3:12, miejsce 3 – Bartłomiej Osmański, czas 3:16,

- w kategorii mężczyzn (40-49) zwyciężył Sławomir Furmanek, czas: 3:03, miejsce 2 – Sebastian Szydłowski, czas 3:15, miejsce 3 – Michał Trębacz, czas 3:41,

- w kategorii mężczyzn (50+) zwyciężył Roman Styczeń, czas: 3:27, miejsce 2 – Krzysztof Weiss, czas 4:16, miejsce 3 – Krzysztof Byckiewicz, czas 4:41.

Wszystkie zawodniczki i wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli z podjazdem i swoimi słabościami, można śmiało stwierdzić, że każda osoba, która dotarła na szczyt jest zwycięzcą. Czyli wszyscy, ponieważ na trasie nie było nikogo, kto by się poddał. Triumfatorzy kategorii otrzymali okolicznościowe statuetki oraz rowerowe akcesoria ufundowane przez Sklep-Serwis Rowerowy Wadecki.

Tekst i fot. MOSiR
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.