› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Ważne mecze wyjazdowe dla elbląskich drużyn piłkarskich

› piłka nożna ponad rok temu    8.05.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
Ważne mecze wyjazdowe dla elbląskich drużyn piłkarskich fot. Michał Kuna

Po meczach na swoich śmieciach nadszedł czas na rozgrywki poza terenem swojego miasta – dzisiaj (8 maja) Olimpia Elbląg zagra z Garbarnią Kraków, natomiast Concordia wyjechała do Suwałk, gdzie piłkarze walczyć będą o kolejne punkty do ligowej tabeli.

W Krakowie, elblążanie zmagania rozpoczną o godzinie 17.00, rywal teoretycznie słabszy (17. miejsce w lidze), jednak Olimpijczycy będą musieli mieć się na baczności. Przyjmując optymistyczny scenariusz: Olimpia wygrywa mecz, zgarnia trzy punkty, a jej najbliżsi rywale – Znicz Pruszków (6. miejsce/ 38 pkt.) i Resovia (5. miejsce/ 39 pkt.) nie wygrają swoich pojedynków.

W tym wypadku Olimpijczycy wskoczą dwie pozycje wyżej, na miejsce piąte. Jednakże, nie można zapomnieć o oddechu na plecach rywala z Siedlec, który po 28. kolejkach zebrał jednakową ilość punktów, co Olimpia.

Mecz Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg rozpocznie się dzisiaj, o godzinie 17.00.

W gorszej sytuacji jest Concordia, drugi zespół z Elbląga uczestniczący w rozgrywkach drugiej ligi. Aktualnie podopieczni trenera Przemysława Marusy plasują się na 14. lokacie i, biorąc pod uwagę ostatnie występy, ciężko jest liczyć na cudowną przemianę. Jeżeli jednak cud się wydarzy i Concordia wyjdzie zwycięsko z pojedynku, to w razie przegranej Stali Stalowej Wola (13. miejsce/ 28 pkt.) oraz Stali Rzeszów (12. miejsce/ 28 pkt.) elblążanie uratują swoją sytuację i wejdą na 11. miejsce w tabeli.

Co w razie porażki ekipy z Krakusa? Wtedy wszystko zależy od trzech zespołów niżej notowanych niż Concordia – Siarka Tarnobrzeg, Motor Lublin i Garbarnia Kraków mają po 24 punkty. Zakładając, że każdy z nich wygra swoje spotkanie wtedy zawodnicy z Elbląga spadną na przedostatnią lokatę i wylądują w tunelu spadkowym.

Mecz Wigry Suwałki – Concordia Elbląg już dzisiaj o godzinie 18.00 w Suwałkach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.