› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

W sobotę grand prix Elbląga w tenisie stołowym

› tenis ponad rok temu    31.01.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W sobotę grand prix Elbląga w tenisie stołowym fot. MOSiR w Elblągu

Elbląski Klub Sportowy Mlexer oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na trzecią edycję Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrane zostaną w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej w najbliższą sobotę, 2 lutego, od godz. 10:00.

Po raz trzeci w nowym sezonie do rywalizacji w Grand Prix Elbląga przystąpią miłośnicy tenisa stołowego. Zawodniczki i zawodnicy będą walczyli o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Podobnie jak w dwóch poprzednich turniejach, uczestnicy zmierzą się w aż sześciu kategoriach wiekowych: do 13 lat, 14-17 lat, 18-49 lat, 50-64 lata, 65 lat i starsi oraz w kategorii Open. W zawodach, zgodnie z regulaminem, mogą występować zawodnicy amatorzy. Za zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej uczestnik otrzymuje 100 punktów, natomiast do klasyfikacji generalnej wliczane będzie pięć najlepszych wyników ze wszystkich turniejów klasyfikacyjnych.

Jak do tej pory uczestnicy grand prix dwukrotnie walczyli o punkty w klasyfikacji generalnej. Dotychczas największą frekwencją może poszczycić się kategoria wiekowa 18-49 lat w której do tej pory startowało łącznie 18 tenisistów. Po dwóch turniejach na prowadzeniu znajduje się Wojciech Drzierżko, który zgromadził 190 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Wojciech Wlazło (150 pkt.), a na trzecim Wojciech Buczyński (140 pkt.). W drugiej pod względem liczebności kategorii 50-64 lata prym wiedzie Sławomir Urban zdobywca 190 pkt. Tuż za nim plasują się Robert Maśliński oraz Roman Grudzień, którzy do tej pory zgromadzili po 160 pkt. W najstarszej kategorii 65 lat i starsi prym wiedzie Henryk Głowacki, który dwukrotnie okazał się najlepszy, dzięki czemu na swoim koncie ma już 200 pkt. Drugą lokatę zajmuje Sylwester Gliniecki (180 pkt.), a na najniższym stopniu podium znajduje się Zygmunt Fleszar (80 pkt.). W zdecydowanie młodszej kategorii wiekowej 14-17 lat dotychczas startowało tylko dwóch zawodników. Prowadzi Daniel Grzegorz z dorobkiem 100 pkt, a tuż za nim znajduje się Natalia Grzegorz, mająca na swoim koncie 90 pkt.

Trzeci turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym rozegrany zostanie w sobotę, 2 lutego, w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej (sala boczna tenisa stołowego, wejście na halę od osiedla Za Politechniką). Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 9:30, natomiast początek turnieju zaplanowano na godz. 10:00.

Monika Gulińska, specjalista ds. marketingu i reklamy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.