› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

W jakie korki powinien zainwestować piłkarz?

› inne ponad rok temu    29.07.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
W jakie korki powinien zainwestować piłkarz?

Do obuwia sportowego często przykłada się znacznie większą wagę niż do ubrania. Nietrudno się temu dziwić, podczas intensywnego ruchu warto poprawnie zabezpieczyć stopy przed wszelkimi niedogodnościami, pozwala to na uniknięcie wielu kontuzjom. Piłka nożna to dyscyplina sportowa, która wymaga od sportowca całkowitego zaangażowania. Żeby można odnosić w tym sporcie sukcesy, warto się do tego dobrze przygotować, między innymi poprzez kupno dobrej jakości ubrania i odpowiedniego obuwia sportowego dedykowanego tej aktywności.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania korków?

Zawodowy piłkarz wyposażony jest w dobre gatunkowo korki, zabezpieczają one właściwie stopy przed wszelkimi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Często stawia się na znane, lubiane przez sportowców marki, umożliwiają one na bezproblemowe użytkowanie. Przykładem butów, które często są wybierane przez piłkarzy, są na przykład korki Adidas. Idealnie dopasowane do stopy, zrobione z materiałów solidnych, odpornych na uszkodzenia, można je zauważyć w sklepach w różnych rozmiarach, wzorach, kolorach.

Bez trudu można dobrać taki but zarówno do stopy dziecka, jak i dorosłego. Marka Adidas zadbała o to, żeby takie obuwie było wygodne, poprawnie dopasowywało się do stóp, nie przeszkadzało w intensywnym ruchu. Korki dają szansę na ochronę stóp, szczególnie kostki, pięty czy palców. Można liczyć na to, że obuwie będzie przydatne zarówno na treningach odbywających się na świeżym powietrzu, na trawie, czy w hali sportowej, wystarczy dobrać odpowiednią podeszwę takiego buta.

Odpowiednie do potrzeb piłkarza korki 

Wybieranie swoich pierwszych korków nie musi być skomplikowane. Warto w tym czasie kierować się sprawdzonymi radami, należy sprawdzić zarówno materiał, z którego zrobione są takie buty, jak i ich konstrukcję, powinna być ona stabilna, nowoczesna. Korki Nike mogą być drugim przykładem dobrze zaprojektowanego buta sportowego przeznaczonego dla piłkarza. Mają one właściwy styl, dopasowany do wymagań sportowca, jednocześnie kupując je nie trzeba się martwić o to, że nie przydadzą się one w codziennych treningach.

W tym przypadku również należy zwrócić uwagę na podeszwę, dobiera się ją w zależności od takiego, na jakiej nawierzchni odbywają się zajęcia sportowe, może to być między innymi: twarda murawa, sztuczna nawierzchnia, miękka murawa, wszystko to ma znaczenie przy wyborze butów. Kupowanie tych dodatków może być niezwykle przyjemne, do wyboru jest wiele kolorów, wzorów, bez problemu dobiera się je do własnych preferencji i gustów. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.