› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

W Elblągu rozwija się sport dla "prawdziwych boiskowych gentlemanów"

› inne ponad rok temu    20.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A

W Elblągu rozwija się sport, który na pierwszy rzut oka nie należy do tych najbardziej delikatnych, lecz jak podkreślają wszyscy zawodnicy "rugby jest to sport dla prawdziwych boiskowych gentlemanów". W naszym mieście na właściwe tory powraca sport, który może uprawiać tak naprawdę każdy, a co ważne łączy całe pokolenia.

Od 3 miesięcy kilkunastu rugbystów biega po boisku na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów wywołując uśmiechy wśród przechodzących gapiów. Wbrew pozorom rugby to nie jest proste rzucanie piłką, lecz sport, który wymaga od zawodników olbrzymiej orientacji na boisku oraz umiejętności szybkiego podejmowania właściwych decyzji. Elbląscy zawodnicy grają w Rugby 7, czyli odmianę rugby, w którym w jednej drużynie występuje 7 zawodników. Jest to mniej kontaktowa odmiana rugby, w której bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie fizyczne.

19 września bieżącego roku zawodnicy oficjalnie uchwalili, iż zespół pod nazwą: "Rugby Klub Elbląg" zaczyna swoją działalność. Przed zarządem pozostają kwestie formalne związane z rejestracją stowarzyszenia oraz szukaniem wsparcia m.in. w Polskim Związku Rugby.

Głównym celem jest rozpropagowanie rugby w Elblągu. Już na wiosnę chcą reprezentować Elbląg podczas turniejów w całej Polsce. W innych miastach ludzie kojarzą rugby z piknikową zabawą całych rodzin, niejednokrotnie turnieje są łączone z obchodami dnia ojca czy eventami charytatywnymi.

Elbląscy rugbyści spotykają się we wtorki i czwartki o godzinie 18.00 na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. W najbliższy czwartek odbędzie się trening pokazowy dla każdego kto chce zacząć, ale waha się, czy to sport dla niego. Serdecznie zapraszamy. Spotykamy się niezależnie od pogody.

Zapraszamy każdego kto tylko ma ochotę ciężko pracować, nie ważna jest waga, wzrost, czy aktualna forma fizyczna. Rugby to sport, w którym dla każdego znajdzie się odpowiednie miejsce na boisku

– mówią rugbyści. 

 • W Elblągu rozwija się sport dla
 • W Elblągu rozwija się sport dla
 • W Elblągu rozwija się sport dla
 • W Elblągu rozwija się sport dla
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.