› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

W co ubrać się do bieganie w lecie?

› inne ponad rok temu    28.06.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
W co ubrać się do bieganie w lecie?

Lato to czas, kiedy najchętniej uprawiamy aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Do ćwiczeń na zewnątrz zachęcają pogodne i długie dni, wysokie temperatury oraz aura, która wręcz nie pozwala zostać w domu. Najpopularniejszą aktywnością fizyczną Polaków jest bezsprzecznie bieganie. Do jego uprawiania nie potrzeba dużych pieniędzy, sprzętu ani specjalistycznych nakładów - wystarczy odpowiedni strój, który założymy na siebie przed przekroczeniem progu. Po jakie ubrania do biegania warto sięgnąć w lecie?

Koszulki biegowe - z jakiego materiału powinny być wykonane?

Podstawowym elementem stroju biegacza jest koszulka. Osoby początkujące często myślą, że wystarczy założyć na siebie jakąkolwiek koszulkę wykonaną z przewiewnych, oddychających materiałów, aby komfortowo uprawiać ten popularny sport. Najczęściej sięgają więc po odzież z naturalnej bawełny, która jest polecana do noszenia w okresie letnim. Warto jednak mieć świadomość, że bawełniane koszulki świetnie sprawdzają się na co dzień, ale niekoniecznie są dobrym wyborem do uprawiania intensywnego wysiłku fizycznego. Wynika to z bardzo prostego powodu.

Bawełna jest naturalnym włóknem, które charakteryzuje się wysoką higroskopijnością, czyli chłonnością. Koszulki bawełniane świetnie chłoną pot i zatrzymują go w swoich włóknach. Jeśli wilgoci jest relatywnie mało, nie mam problemu. Jeśli natomiast dużo się pocimy, co ma miejsce podczas biegania w upalne dni, koszulka szybko nasiąknie potem, stanie się lepka i nieprzyjemna z kontakcie ze skórą. Powiew chłodniejszego wiatru może doprowadzić do wyziębienia, a stykający się z naskórkiem wilgotny materiał w czasie ruchu doprowadzić do bolesnych otarć i oparzeń. Z uwagi na to, profesjonalne koszulki biegowe nie są produkowane na bazie bawełny, lecz innych materiałów o znacznie lepszych właściwościach.

biebganie

Profesjonalne koszuli biegowe - w czym syntetyczne tkaniny są lepsze od bawełny?

Koszulki biegowe sprzedawane w profesjonalnych sklepach sportowych są wykonane z syntetycznych materiałów. Wśród nich prym wiedzie poliester, poliamid oraz elastan, które oferują najlepsze właściwości dla osób uprawiających aktywności fizyczne. Syntetyczne włókna sprawiają, że wilgoć nie jest w nich zatrzymywana, a sprawnie odprowadzana na zewnątrz. W efekcie koszulki biegowe pozostają suche, lekkie i przyjemne w kontakcie ze skórą nawet w trakcie najbardziej intensywnych treningów. Nie ma także ryzyka przewiania, co sprzyja zachowaniu dobrego samopoczucia i zdrowia.

Profesjonalne koszulki biegowe oferują swoim użytkownikom doskonałe właściwości termoregulacyjne oraz optymalne możliwości w zakresie odprowadzania wilgoci. Ich dobrze przylegające fasony sprawiają natomiast, że nic nie krępuje ruchów w trakcie biegania. Jest to dodatkowo odzież wielofunkcyjna, która sprawdza się nie tylko do samego biegania - taką koszulkę można z powodzeniem wykorzystać także podczas innych aktywności fizycznych np. jazdy na rowerze, rolkach, trekkingu, nordic walkingu i wielu innych. Koszulki do biegania występują także w różnych wariantach - kupimy je w wersji z długimi rękawami, krótkim oraz bez rękawów, co daje szerokie możliwości dopasowania odzieży do pory roku, pogody oraz osobistych preferencji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.