› siatkówka ponad rok temu    20.03.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
3 zdjęćW Awangarda Volley Lidze zaległości nadrobione fot. MOSiR

Siedemnasta kolejka Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przyniosła zmianę na pozycji lidera. Prowadzący dotychczas ZNP musiał ustąpić miejsca ekipie LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam.

Za nami bardzo ciekawy ale i pracowity tydzień w Awangarda Volley Lidze. Im bliżej końca rudny zasadniczej, tym emocje stają się coraz większe. Do tego zespoły nadrabiają zaległości, a to z kolei przekłada się na przetasowania w tabeli. Po ostatnich meczach do największej zmiany doszło na szczycie tabeli. Miejsce dotychczasowego lidera ZNP Elbląg zastąpił zespół LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam. Nowy lider, na początek nadrobił zaległości i rozegrał zaległe spotkanie z 15. kolejki w którym zmierzył się z zespołem Kolex Hale Stalowe. Rywale największy opór stawiali w drugim i trzecim secie, ale mimo ambitnej gry nie zdołali ugrać nawet seta i mecz zakończył się wynikiem 3:0. Siatkarze LOGBARTRANS Nauki Jazdy Adam nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek, gdyż już następnego dnia w meczu 17. kolejki podejmowali Sisley Volley Team. Jak się okazało rozgrywanie meczów dzień po dniu służy siatkarzom Nauki Jazdy Adam, którzy nawet przez moment nie dali rywalom nadziei na korzystny wynik. W pierwszej partii przewaga lidera była przygniatająca, a set zakończył się wynikiem 25:10. Druga i trzecia partia były już bardziej wyrównane, ale i tak zwycięstwa Nauki Jazdy Adam 25:19, nie pozostawiały złudzeń, kto tego dnia jest lepszy. Dzięki dwóm wygranym LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam ponownie awansował na fotel lidera, mając punkt przewagi nad ZNP Elbląg.

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla siatkarzy zespołu Kolex Hale Stalowe. Tyle, że w tym przypadku ilość rozgrywanych spotkań nie szła w parze z dobrymi wynikami. Kolex w ciągu trzech dni rozegrał trzy mecze i ani jednego nie rozstrzygnął na swoją korzyść. We wspomnianym już pojedynku uległ ekipie LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam 0:3, a w dwóch pozostałych meczach, mimo że zdołał wygrać seta, to i tak schodził z boiska pokonany. Najpierw lepszy od Kolexu okazał się Techtrans, choć zacięta walka toczyła się w każdym z setów. W pierwszej partii wygrał Techtrans 25:23, ale w drugiej lepszy już był Kolex zwyciężając 25:22. O losach meczu zadecydował trzeci set wygrany przez Techtrans 25:21. Podobnie rywalizacja wyglądała w meczu z Sisley Volley Team. Tu także Kolex najlepiej zaprezentował się w drugim secie, wygranym 25:22. W pierwszym i trzecim górą okazali się siatkarze Sisley Volley team, wygrywając 25:21 i 25:23.

W 17. kolejce z dobrej strony pokazał się ostatni w tabeli Merkury Elbląg, dla którego wygrana z Chill Out była dopiero drugim zwycięstwem w tym sezonie. Merkury od początku lepiej prezentował się na boisku, a o zwycięstwie zadecydowały lepiej rozgrywane końcówki. Zwycięstwo 3:0 sprawiło, że Merkury, choć nie opuścił ostatnie lokaty w tabeli, to zbliżył się do pozostałych ekip. Kolejne zwycięstwo zanotował trzeci w tabeli KAM, który pokonał MKS Truso 2:1, natomiast siatkarze wicelidera ekipy ZNP tym razem pauzowali.

Tradycyjnie już z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Bartosz Krupa z zespołu Merkury Elbląg, do którego powędrowało podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 17. kolejki:

Merkury Elbląg - Chill Out 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)

LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - Sisley Volley Team 3:0 (25:10, 25:19, 25:19)

Techtrans Elbląg - Kolex Hale Stalowe 2:1 (25:23, 22:25, 25:21)

KAM - MKS Truso 2:1 (25:10, 25:19, 21:25)

Mecze zaległe:

Sisley Volley Team - Kolex Hale Stalowe 2:1 (25:21, 22:25, 25:23)

LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - Kolex Hale Stalowe 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOSU Trefla Gdańsk. Zespół z Trójmiasta po świetnej rundzie zasadniczej, nadal utrzymuje wysoką formę w rozgrywkach  PlusLigi. Gdańszczanie w meczach o finał rywalizują z najbardziej utytułowaną drużyną ostatnich lat w krajowej siatkówce, PGE Skra Bełchatów. Choć zdecydowanym faworytem w tej parze są mistrzowie Polski, to bliżsi gry w finale są podopieczni Andrei Anastasiego. LOTOS Trefl w trzecim starciu obu ekip wygrał w Bełchatowie 3:0 i od wielkiego finału dzieli ich już tylko jedno zwycięstwo. Czwarty mecz półfinałowy rozegrany zostanie 4 kwietnia w ERGO ARENIE. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.