Vistal znów lepszy od Startu

› piłka ręczna ponad rok temu    19.04.2015

Vistal Gdynia wygrał w następnym spotkaniu ze Startem Elbląg 30-22 w fazie półfinałowej mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Zespół gospodyń wykorzystał fantastyczna postawę bramkarki Małgorzaty Gapskiej oraz dobrą grę w drugiej części spotkania. Podopieczne trenera Antoniego Pareckiego nie potrafiły w dogodnych sytuacjach, czy przy rzutach karnych zdobywać bramek.

Start przystępował do rywalizacji z dużymi nadziejami, mimo niedawnej przegranej. Od pierwszych minut nasze dziewczyny zaatakowały. Spotkanie było wyrównane. Obydwie bramkarki dobrze broniły. Ewelina Kędzierska w trudnych sytuacjach odbijała rzuty rywalek. W 10 minucie na tablicy było 4-4 jednak chwilę potem Vistal za sprawa Iwony Niedźwiedź objął prowadzenie w tym spotkaniu. Jeszcze w 13 minucie Kinga Grzyb zdołała trafić na 6-6. Vistal wykorzystywał nasze błędy.

Gapska obroniła trzy rzuty karne. W 35 minucie celnym rzutem popisała się z karnego Hanna Sądej pokazując jak to się zdobywa bramki w takich sytuacjach. Wówczas przelobowała bramkarkę. W 37 minucie karę dostała Monika Aleksandrowicz. Oprócz tego wykluczona została jeszcze Grzyb i Vistal zaczął zdecydowanie przeważać. Efektem tego był rezultat 18-12. Vistal w prawie każdej akcji potrafił zagrozić bramce czy trafić między słupki. Popisową akcję pokazała Patrycja Kulwińska, przejęła zagranie od Gapskiej i mimo obrony Startu celnie rzuciła. W 55 minucie zawodniczki trenera Pawła Tetelewskiego prowadziły 29-19. W końcówce trener gospodyń wpuszczał na boisko rezerwowe zawodniczki jednak Vistal zdołał wygrać 30-22 i jest faworytem do awansu. - Chcemy w trzecim spotkaniu bardziej postawić się przeciwniczkom - mówił trener Parecki. - Forma Małgorzaty Gapskiej była kluczowa w wygranej Vistalu - wyjaśniała Katarzyna Kołodziejska. - Chcemy wywalczyć w Elblągu promocję do finału mistrzostw Polski - mówił trener Tetelewski.

Vistal Gdynia - Start Elbląg 30-22 (13-10)

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 10, Kulwińska 5, Niedźwiedź 4, Galińska 3, Zrnec 3, Kozłowska 2, Łabuda 1, Dorsz 1, Pawłowska 1, Janiszewska, Zych, Gutkowska, Andrzejewska, Kłusewicz

Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka - Sądej 8, Żakowska 4, Grzyb 3, Waga 2, Kołodziejska 2, Jędrzejczyk 1, Aleksandrowicz 1, Lisewska 1, Mielczewska, Cekała, Wolska, Szopińska