Victoria ponownie mistrzem ELH

› piłka nożna ponad rok temu    30.01.2017
Informacja prasowa
Victoria ponownie mistrzem ELH fot. nadesłane

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Victoria zapewniła sobie mistrzostwo Elbląskiej Ligi Halowej. Jest to drugi z rzędu triumf Victorii w najstarszych rozgrywkach halowych w naszym mieście.

To, co od kilku tygodni było przewidywane, w miniony weekend stało się faktem. Victoria po raz drugi z rzędu wywalczyła mistrzostwo Elbląskiej Ligi Halowej. Tytuł amatorskiego mistrza Elbląga udało się zdobyć na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. Stało się tak dzięki wygranej z ekipą AGD JAREX Legioniści. Victorii wystarczył tylko jeden punkt, by cieszyć się z mistrzostwa ELH, ale obrońcy tytułu zgarnęli całą pulę. I choć wygrali 7:3, to zwłaszcza na początku meczu, mieli spore problemy. Victoria rozpoczęła zgodnie z planem i już w 2 min. po golu Szymona Wagi prowadziła 1:0. I kiedy wydawało się, że lider pójdzie za ciosem, Dawid Wandyk w 9 minucie doprowadził do wyrównania. W tym momencie wszystko rozpoczęło się od początku, co jeszcze bardziej zwiększyło emocje. Te lepiej opanowali piłkarze Victorii i w ciągu dwóch minut zaaplikowali rywalom aż trzy bramki. W 12 min. na 21 podwyższył Dawid Kiełczyński, chwile później gola strzelił Mateusz Lipiński, a wynik do przerwy na 4:1 ustalił Dawid Kiełczyński. Po zmianie stron na boisku nadal dominowała Victoria, która zaaplikowała rywalom jeszcze trzy gole. Legioniści odpowiedzieli dwoma golami i mecz zakończył się wynikiem 7:3. Po ostatnim gwizdku arbitrów piłkarze Victorii mogli rozpocząć świętowanie drugiego z rzędu mistrzostwa ELH.

O ile sprawy mistrzowskiego tytułu zostały już rozstrzygnięte, to nadal nie wiemy, które jeszcze drużyny znajdą się na podium. Największe szanse na srebrne medale ma Metrotest, który tym razem otrzymał punkty walkowerem, po tym jak do meczu nie przystąpił Wiarus. Metrotest w ostatniej kolejce zmierzy się z Victorią i jeśli chce bezpiecznie pozostać na miejscu wicelidera, musi zdobyć minimum jeden punkt. Po piętach depcze im ekipa WKS Błysk-Fachman, która zainkasowała jakże cenne trzy punkty w konfrontacji z wyżej notowanym DRE. Od mocnego uderzenia rozpoczął WKS Błysk-Fachman, który już w 2 minucie dzięki bramce Rafała Pietrewicza wyszedł na prowadzenie. Radość nie trwała jednak zbyt długo. Niespełna minutę później mieliśmy już remis, a bramkarza rywali pokonał Kamil Piotrowski. I kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się niewielką przewagą DRE tuż przed przerwą do remisu 2:2 doprowadził Rafał Pietrewicz. W drugiej odsłonie gole strzelała już tylko ekipa WKS Błysk-Fachman, a konkretnie Mateusz Szmydt, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, ustalając wynik meczu na 4:2.

Dany Meble i NORTHSERVIS-PSP, to drużyny, które do tej pory okupowały dolne rejony tabeli. I właśnie w 10. kolejce drogi obu ekip skrzyżowały się. Pojedynek praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo wyrównany. Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy NORTHSERWIS-PSP i po sześciu minutach i bramce Bartosza Mroza, prowadzili 1:0. Dany Meble szybko jednak odpowiedziało. Zaledwie dwie minuty później do remisu doprowadził Paweł Pelc, a chwilę później ten sam zawodnik wyprowadził Dany Meble na prowadzenie 2:1. Kolejne akcje przynosiły gole raz da jednej, raz dla drugiej ekipy. W 10 min. mieliśmy remis 2:2, a chwilę później Paweł Pelc po raz drugi wyprowadził Dany Meble na prowadzenie. W ostatnich minutach pierwszej połowy oba zespoły strzeliły jeszcze po bramce i po kwadransie gry Dany Meble prowadziło 4:2. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli jeszcze dwa gole, po jednym dla każdej z drużyn i mecz zakończył się wygraną Dany Meble 5:4.

Po dziesięciu kolejkach w klasyfikacji strzelców Elbląskiej Ligi Halowej, cały czas na prowadzeniu znajduje się Tomasz Sambor z zespołu Metrotest, który do tej pory strzelił 16 goli. Trzy trafienia mniej ma drugi w tej klasyfikacji Szymon Waga z zespołu Voctoria, a trzecie miejsce zajmuje Patryk Ziarko, także z Victorii, który na swoim koncie ma 11 goli. Ostatnia kolejka ELH odbędzie się w najbliższą sobotę 4 lutego. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w hali MOS przy ul. Kościuszki 77 A. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00. Po ostatnim spotkaniu odbędzie się uroczyste zakończenie rozgrywek oraz wręczenie pucharów i medali.

Wyniki 10. kolejki:

Dany Meble - NORTHSERWIS-PSP 5:4 (4:3)

0:1 - Mróz (6.), 1:1 - Liszewski (8.), 2:1 - P. Pelc (9.), 2:2 - Wielgat (10.), 3:2 - P. Pelc (11.), 4:2 - Oleszak (12.), 4:3 - Mróz (14.), 5:3 - Oleszak (12.), 5:4 - Mróz (28.).

DRE - WKS Błysk-Fachman 2:4 (2:2)

0:1 - Pietrewicz (2.), 1:1 - Piotrowski (3.), 2:1 - Trochowski (8.), 2:2 - Pietrewicz (14.), 2:3 - M. Szmydt (23.), 2:4 - M. Szmydt (27.).

GE Zakład Turbin - PBG Jankowiak 5:1 (1:1)

0:1 - Rogala (3.), 1:1 - Lubiejewski (9.), 2:1 - Lubiejewski (19.), 3:1 - Żuchowski (20.), 4:1 - Lubiejewski (23.), 5:1 - Kuszyk (25.).

Wiarus - Metrotest 0:3 walkower

Victoria - AGD JAREX Legioniści 7:3 (4:1)

1:0 - Waga (2.), 1:1 - Wandyk (9.), 2:1 - Kiełczyński (12.), 3:1 - M. Lipiński (13.), 4:1 - Kiełczyński (14.), 5:1 - Ziarko (23.), 6:1 - Ziarko (26.), 6:2 - Jasiński (28.), 7:2 - Wiercioch (28.), 7:3 - Czarnik (29.).

Pauza: OSK NAJKI.