› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Udany występ elbląskich lekkoatletów podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U - 16 w Biegach Przełajowych.

27 dni temu    20.03.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Udany występ elbląskich lekkoatletów podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U - 16 w Biegach Przełajowych. fot. Nadesłane.

Już po raz kolejny na terenie Parku Ekologicznego w Pasłęku 16 marca br. przy dobrej obsadzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16 potocznie nazywanemakroregionem”, w których  uczestniczyli zawodnicy  z woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego oraz Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kat. U-12, U-14, U-16  w Biegach Przełajowych.

Mimo kontuzji i fali chorób, jak to często bywa na początek wiosny nasze miasto reprezentowała skromna 6 osobowa reprezentacja z MKS ENERGA TRUSO Elbląg.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Międzywojewódzkie  Mistrzostwa  Młodzików  U-16

* w biegu na 2 000m  reprezentant Kadry Wojewódzkiej na 2024r.  - Wiktor Lubański  zajął bardzo dobre 6 miejsce, a w klasyfikacji Mistrzostw Województwa W-M  zdobył – jedyny dla Elbląga  - brązowy medal. To już jego kolejny medal w karierze zdobyty podczas zawodów  w biegach przełajowych na arenie wojewódzkiej i makroregionalnej. To bardzo obiecujący zawodnik, który niebawem będzie uczestniczył  w obozie Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Spale.

Jego kolega  Konrad Paduch, w tym samym biegu zajął  15 miejsce, oraz bardzo dobre  -  8 miejsce w klasyfikacji województwa warmińsko-mazurskiego. Obaj chłopcy są z rocznika 2009. 

* w biegu na  - 1 500m  Zuzanna Orzechowska zajęła - 24 miejsce, a w klasyfikacji   Mistrzostw Województwa W-M  zajęła - 11 miejsce, natomiast  debiutująca nowa zawodniczka Amelia Zapadka również, w tym samym biegu zajęła  - 25 miejsce,  a w klasyfikacji wojewódzkiej  zajęła - 12 miejsce. To bardzo udany i przyzwoity występ naszych dziewcząt z rocznika 2010. Zapewne na bieżni, jak zapowiadały dziewczyny będzie jeszcze lepiej.        

Należy zauważyć, że w biegach makroregionalnych uczestniczyli zawodnicy z woj. mazowieckiego, w tym z Warszawy i okolic, co zawsze podwyższa poziom i rywalizację  wśród  młodzieży. To dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem letnim na otwartych stadionach lekkoatletycznych.

Jedynym zawodnikiem startującym w kat. U-14 podczas  Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego  był  Marcel Mirzałek rocznik 2011 , który na dystansie - 1 000m  przy mocnej obsadzie tego biegu zajął dobre  - 16 miejsce .

Rywalizacja z młodzieżą sąsiedniego województwa mazowieckiego, to przyzwoita  promocja Elbląga mimo braku stadionu 400m z nawierzchnią syntetyczną, wyższy poziom biegania, tym samym  dobry element przygotowania wytrzymałościowego do zbliżającego się  sezonu  letniego na otwartych ogólnopolskich stadionach lekkoatletycznych.

Na pochwałę zasłużyli wszyscy uczestnicy Mistrzostw, jednakże ogromne wyróżnienie należy się Kol. Wiktorowi Lubańskiemu, który staje się jedną z pierwszoplanowych postaci  w  kat. U-16 w naszym województwie i makroregionie. Ten chłopak ma wszystko  „poukładany jest w całości”, nauka w parze z priorytetami sportowymi, po prostu – duży talent i wielka nadzieja trenera Staszka Szczepańskiego na medalowe  bieganie na imprezach mistrzowskich w sezonie letnim 2024r. Życzymy wszystkim udanej inauguracji w pierwszych majowych zawodach na  bieżni.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki środkom finansowym  Klubu oraz wsparciu sponsora.               

MKS  ENERGA „TRUSO” ELBLĄG

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.