› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Udany start elbląskich lekkoatletów

10 miesięcy temu    7.09.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Udany start elbląskich lekkoatletów fot. Nadesłane

Jak co roku miesiąc sierpień to okres przygotowań do drugiej części sezonu. Elbląscy lekkoatleci zwłaszcza grupy młodzieżowe U-14 do U-20  szkoliły się na obozie sportowym w Tucholi. I już tam 26 sierpnia br. podczas zawodów pn. „IX  Mila Tucholska”  w ramach imprezy odbyły się różne konkurencje lekkoatletyczne, w których nasi młodzi lekkoatleci mieli okazje rywalizować i godnie promować nasze miasto.

Rzut piłeczką palantową w kategorii:
* U-14  Oliwia Tazuszel  zajęła - I miejsce, natomiast jej koleżanka  Nadia Zielińska - III miejsce. Podobnie było wśród chłopców w  U-16 I miejsce zajął  Wojciech Czaja a  Bartosz Rokoszny  - II miejsce.

W biegu na 400m w kategorii:
* U-14  zwyciężyła Zuzanna Orzechowska, natomiast - II miejsce zajęła Laura Dąbska. Wśród chłopców  - III miejsce zajął Karol Laszuk  a  - IV  był  Marcel  Mirzałek.  

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i drobne prezenty. To  wstępne efekty pracy na obozie który odbył się pod okiem Trenerów  Aleksandry Wondzińskiej i Stanisława Szczepańskiego.

Prawdziwy sprawdzian na wyższym poziomie dla naszych lekkoatletów odbył się w minioną niedzielę podczas III Małego Memoriału Zbigniewa  Ludwichowskiego  na akademickim stadionie UW-M w  Olsztynie, gdzie elblążanie spośród 9 osobowej reprezentacji dz. i chł. w U-14 i U-16 , aż  3 razy  stanęli na  podium.

W biegu na 600m w kategorii:
* U-16  po  bardzo dobrym biegu i zaciętej końcówce wynikiem 1: 36,74s. i z rekordem życiowym Wojciech Czaja zajął - II miejsce, zaś prowadzący przez ponad 200m  Wiktor Lubański   legitymujący się o wiele lepszym wynikiem  na w/w dystansie zajął - IV miejsce uzyskując 1:38,41s. Jak wspomniał po biegu kol. Wiktor, „to nagły wzrost temperatury i moce słońce sprawiło, że odcięło mnie na ostatnich 150m”. Zapewne te czynniki  miały wpływ, iż  nie wygrał tego biegu.
* U-14   Zuzanna Orzechowska w dobrze obsadzonym i mocnym biegu uzyskała dobry wynik  - 2:03,02s. Podobnie jak w biegu chłopców  słońce i wiatr miały wpływ na ostateczny wynik.
W biegu na 200m w kategorii:
* U-16  Dawid Koper  w ładnym stylu zwyciężył  bieg sprinterski, a  wynikiem - 25,69s. ustanowił nowy rekord życiowy, to obecnie drugi wynik na listach naszego województwa.
* U-14  Marcel Mirzałek w swoim pierwszym biegu na w/w dystansie uzyskał wynik  - 33,92s. natomiast bardzo blisko rekordów życiowych utrzymując wysoki poziom były:  Oliwia Tazuszel uzyskując wynik - 33,19s. oraz Laura Dębska wynikiem -  30,82s. Biegi były bardzo dobre lecz odbywały się  pod wiatr  minus 0,9 do  1,1, co zapewne miało wpływ  na ostateczny rezultat.

W biegu na 300m w kategorii:
* U-16  Konrad  Paduch  wygrał swoją serię, a wynikiem  - 47,31s. ustanowił nowy  record życiowy.

Wisienką na torcie powyższej imprezy był bieg na w/w dystansie Antoniego Sokołowskiego, który  zwyciężając  z dużą przewagą, poprawił o ponad 5 sekund record życiowy a uzyskany  wynik - 39,38s. jest  trzecim na liście warmi i mazur.

Pod dużym wrażeniem tego biegu był sam Prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki w Olsztynie Pan Szymon Niestatek, który przeprowadził wywiad z Kol. Antonim podkreślając zachwalał talent naszego zawodnika.

Nagrody w postaci pamiatkowych statuetek za zajęcie miejsc I-III wręczała utytułowana Wicemistrzyni Świata w Biegach Przełajowych, Trener LA  -  Pani Bronisława Ludwichowska.

Na zasłużone brawa  oraz pochwałę po dobrze przepracowanym obozie dzięki również wsparciu z Urzędu Miejskiego w Elblągu  zasłużyli wszyscy nasi reprezentanci, którzy dali mocny sygnał, że elbląska LA idzie do przodu mimo braku stadionu o obwodzie 400m. Wszystkich  zawodników uczestniczących w Małym Memoriale Zb. Ludwichowskiego prowadzi Trener PZLA Stanisław Szczepański.

Kolejnym sprawdzianem dla elbląskich lekkoatletów będzie udział w Międzywojewódzkch Mistrzostwach  Młodzików w kat. U-16 dnia  10.09.2023r. oraz w Mistrzostwach  Wojewówdztwa Warmińsko-Mazurskiego w kat. U-14  i U-16 dnia 16.09.2023r. w Olsztynie.
 

Wojciech Samulewski
Prezes Zarządu
Międzyszkolny Klub Sportowy "Truso" Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.