Turniej w CSB. Start z drugą wygraną

› piłka ręczna ponad rok temu    20.12.2014

Zespół trenera Antoniego Pareckiego wygrał z Samborem Tczew 37-33 w drugim spotkaniu Turnieju o Puchar Marszałka Województwa. Tym sposobem jest głównym faworytem do zwycięstwa w turnieju. W pozostałej rywalizacji następną porażkę odniósł Łączpol.

Zawodniczki występujące na zapleczu ekstraklasy w barwach Łączpolu muszą jeszcze się trochę nauczyć, ponieważ nie potrafiły wygrać z rezerwowym zespołem gdynianek. Przez kilkanaście minut w pierwszej części rywalizacji utrzymywał się remis, jednak potem minimalna przewaga Vistalu. Widać było, że zawodniczki chcą się pokazać trenerom i grały pomysłowe akcje, wykorzystując niezbyt silnego rywala.

Vistal Gdynia - Łączpol Gdańsk 36-30 (18-17)

W następnym spotkaniu Startu Elbląg zmierzył się z tczewiankami. To było wyrównane spotkanie, w którym Sambor zdołał przeszkadzać gospodyniom. Do przerwy 20-20. W następnych minutach bramki najlepszej w drużynie Agnieszki Wolskiej, skuteczne zagrania Sylwii Lisewskiej czy Aleksandry Jędrzejczyk sprawiły, że to miejscowy zespół jest faworytem do wygrania trofeum. W formie jest Ewa Sielicka, broniąc kilka trudnych rzutów.

Start Elbląg - Sambor Tczew 37-33 (20-20)

Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka, Borkowska – Mielczewska 4, Żakowska 5, Sądej 2, Waga 1, Wolska 9, Jędrzejczyk 6, Szymańska 2, Szopińska 1, Lisewska 7

Sambor Tczew: Wiercioch, Kordunowska – Lupa – Pasternak, Mazur, Belter, Szulc, Strzałkowska, Olszowa, Bilenia, Skonieczna, Tomczyk, Krajewska