Turbinalia 2013: Studenci świętują również na sportowo! (foto)

› piłka nożna ponad rok temu    13.05.2013
Bartosz Ponichtera
20 zdjęćTurbinalia 2013: Studenci świętują również na sportowo! (foto) fot. Bartosz Ponichtera

Trzy drużyny wzięły udział w pierwszym sportowym starciu inaugurującym Turbinalia, czyli elbląskie Juwenalia studenckie. W zmaganiach wzięły udział trzy drużyny: Reprezentacja PWSZ, Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu oraz studenci z wymiany międzynarodowej ERASMUS.

Jako pierwsi na boisko wbiegli studenci PWSZ oraz reprezentanci WSD. Mecz przebiegał bez większych emocji, bowiem do przerwy PWSZ prowadził 4:1, a po 40 minutach gry studenci zakończyli grę wynikiem 11:2, co było istnym pogromem.

Drugie spotkanie to walka poprzedniego PWSZ kontra ERASMUS. W tym spotkaniu widać było wyrównany poziom, z lekkim wskazaniem na elbląskich studentów, którzy na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą (4:3). Druga odsłona należała do PWSZ i udało im się wygrać mecz 7:5, co było równoznaczne z wygraną w całym turnieju.

Walka o drugie miejsce pomiędzy WSD i ERASMUS była bardzo wyrównana - do przerwy tablica wskazywała bezbramkowy wynik, który ostatecznie zmienił się na 1:2 z korzyścią dla Wyższego Seminarium Duchownego.

Zawodnikiem całego turnieju został Mateusz Tymiński (PWSZ).

ilość zdjęć 20 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.