Truso znów wygrywa. Zobacz zdjęcia i film

› koszykówka ponad rok temu    9.11.2014
komentarzy 3 ocen 9 / 100%
35 zdjęćTruso znów wygrywa. Zobacz zdjęcia i film fot. Bartłomiej Ryś

Koszykarze Truso Elbląg nie zwalniają tempa. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego zwyciężyli z PTK Gryfem Prabuty 81-74. To trzecia wygrana z rzędu dla elblążan w tym sezonie w III lidze.

Spotkanie z Gryfem odbyło się w hali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka. Wokół placu gry zebrała się cała hala sympatyków koszykówki, którzy z niemałymi emocjami obserwowali wydarzenia na parkiecie.

Rywalizację celnym rzutem za 2 punkty zaczął Dawid Monkielewicz z Prabut. Ekipa Truso Elbląg rzucała tylko za jeden punkt. W 3 minucie dwa celne rzuty Jarosława Jakubowa doprowadziły do remisu 3-3. Trafiony rzut za trzy punkty Pawła Karasiewicza wyprowadził gości na prowadzenie 8-4. W 7 minucie następna "trójka" tego gracza i zrobiło się 13-7. W tym momencie Truso zaczęło gonić rywala. Punkty Jakubowa, Pawła Prokurata oraz Marcina Zalewskiego sprawiły, że gospodarze objęli prowadzenie 15-13. Znakomity rzut za trzy Pawła Budzińskiego, potem seria celnych rzutów Jakubowa przełożyły się na wygraną w tej kwarcie 23-19.

W 7 minucie drugiej części za sprawą trafienia Marka Tumelisa Prabuty wygrywały 29-28. Jednak 8 zdobytych punktów z rzędu poprawiło humory widzom tej rywalizacji, ponieważ Truso prowadziło w tym momencie 36-29. Wówczas rzutem za trzy popisał się Prokurat. Gryf starał się jak mógł, więc Truso wywalczyło w tej kwarcie przewagę 5 punktów.

Truso panowało w trzeciej części. Dość powiedzieć, że Prabuty zaprezentowały tylko 7 celnych rzutów do kosza, ale w tym aż trzy zza odległości 6,75 m. Miejscowi nie zdołali zaprezentować takiej skuteczności w tym elemencie jednak konsekwentnie punktowali tradycyjnymi rzutami oraz wykorzystywali rzuty wolne. Tych było bardzo dużo ze względu na coraz większa liczbę przewinień. Truso prowadziło już 10 punktami 63-53.

W ostatniej części spotkania gospodarze dali trochę emocji miejscowym kibicom. Wydawało się, że utrzymają przewagę, gdy trafił Budziński podwyższając na 68-55. Wtedy rzut za trzy Michała Kamińskiego i Gryf zaczął bardziej atakować. W 5 minucie na tablicy było tylko 68-64. Euforia po rzucie za trzy Prokurata jednak potem trzy udane akcje przeciwników i już tylko punkt więcej dla Truso. Wtedy do akcji wkroczył najskuteczniejszy w tym spotkaniu Budziński zdobywając 6 punktów oraz w tym celną trójkę. Po takim show Truso miało więcej atutów by to spotkanie wygrać. Potrafiło zwyciężyć z niełatwym rywalem 81-74 i nadal jest niepokonane w III lidze.

Wkrótce materiał filmowy oraz wywiad z trenerem Truso Elbląg - poniżej prezentujemy króciutką zapowiedź:

Truso Elbląg – PTK Gryf Prabuty 81-74 (23-19, 18-17, 22-17, 18-21)

Truso Elbląg: Gliński, Zalewski 2, Jastrzębski, Jakubów 23, Pożarycki 7, Sokalski, Prokurat 15 (3), Kopycki, Tuński 4, Giebień 5, Budziński 26 (2), Pawlak

ilość zdjęć 35 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.