dd Truso jedną z ośmiu najlepszych drużyn w Polsce!
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Truso jedną z ośmiu najlepszych drużyn w Polsce!

› piłka ręczna ponad rok temu    8.02.2016
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Dominika Hawryszko (po lewej) poprowadziła swój zespół do triumfu i do 1/2 Mistrzostw PolskiDominika Hawryszko (po lewej) poprowadziła swój zespół do triumfu i do 1/2 Mistrzostw Polski fot. Bartłomiej Ryś

Młode szczypiornistki zagwarantowały sobie udział w półfinale Mistrzostw Polski po zajęciu drugiego miejsca na turnieju rozgrywanym od 5 do 7 lutego we Wrocławiu. Gospodarzem imprezy był UKS Handball 28 i jako jedyny dał radę pokonać juniorki duetu trenerskiego Tuzimek & Ringwelski, a tym samym sięgnął po pierwsze miejsce w całych zawodach z kompletem zwycięstw. W pokonanym polu wrocławianki i elblążanki zostawiły swoje rówieśnice z warszawskiej Ochoty oraz Padwy z Zamościa.

Ta świetna wiadomość i sukces są potwierdzeniem konsekwentnej pracy z młodzieżą w Truso. Jeszcze jako juniorki młodsze, piłkarki ręczne z Elbląga w roku uprzednim wspięły na wysokie 5 miejsce w kraju. Teraz kontynuują znakomite występy w kategorii juniorskiej i jest ogromna szansa, że na tym nie poprzestaną. Grając tak jak do tej pory, mogą powtórzyć wynik sprzed roku, a nawet zajść jeszcze dalej. 

Elblążanki za przeciwnika w pierwszym meczu miały piłkarki MKS-u Ochoty z Warszawy. Znakomicie tego dnia prezentowały się na co dzień występujące w Starcie Elbląg: obrotowa Paulina Romanowicz oraz ozdoba całego turnieju – szalejąca na skrzydłach Dominika Hawryszko. Do wysokiego poziomu dostosowała się cała drużyna i w miarę upływu czasu Truso zaczęło zdobywać teren we wrocławskiej hali. Do przerwy różnica wynosiła 4 bramki na korzyść elblążanek, ale na koniec wzrosła do 12 i Truso wygrało z Ochotą 29 do 17.

MKS Truso Elbląg – MKS Ochota Warszawa  29:17  [12:8]

Truso: Bajraszewska Karolina (1), Czarnecka Paulina (1), Hawryszko Dominika (9), Kazimierczuk Jagoda (2), Kruszewska Julia, Kuchta Klaudia, Kurowska Izabela (1), Łojek Barbara, Markowska Patrycja (3), Michalska Maria (4), Piskorowska Karolina, Romanowicz Paulina (5), Szatkowska Magdalena, Tchórzewska Karolina (3), Witkowska Aleksandra, Zalewska Marta.

Trener: Bogdan Tuzimek i Jerzy Ringwelski.

Zwycięstwo w drugim meczu nad ekipą wrocławskiego Handballu 28 mogło zapewnić Truso awans do kolejnej fazy mistrzostw. Niesione przez doping z trybun szczypiornistki z Wrocławia w całym turnieju były poza zasięgiem aspirujących do zwycięstwa drużyn i w rywalizacji z elblążankami potwierdziły to dobitnie. Tylko momentami piłkarki Ringwelskiego i Tuzimka nawiązywały równorzędną walkę. Świetny występ zanotowała Maria Michalska, która siedmiokrotnie odnajdywała drogę do bramki gospodarzy. Dzielnie asystowała jej Hawryszko, ale na więcej przeciwniczki nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł. Jeszcze do przerwy rezultat nie wyglądał najgorzej, ale po zmianie stron lekko zarysowująca się przewaga została pociągnięta grubszą kreską i Handball wygrał wysoko 30 do 20. Udał się zatem wrocławiankom rewanż za porażkę w 2015 w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Wtedy lepsze były nieznacznie elblążanki.

MKS Truso Elbląg – UKS Handball 28 Wrocław  20:30  [10:14]

Truso: Bajraszewska Karolina, Czarnecka Paulina (2), Hawryszko Dominika (6), Kazimierczuk Jagoda (1), Kruszewska Julia, Kuchta Klaudia, Kurowska Izabela, Łojek Barbara, Markowska Patrycja, Michalska Maria (7), Piskorowska Karolina, Romanowicz Paulina (3), Szatkowska Magdalena, Tchórzewska Karolina (1), Witkowska Aleksandra, Zalewska Marta.

Trener: Bogdan Tuzimek i Jerzy Ringwelski.

W decydującym o awansie meczu (7 lutego) naprzeciw Truso stanęła drużyna Padwy Zamość, która po wygranej z Ochotą wciąż liczyła się w walce. Pomimo dobrego początku z obu stron, lepiej zorganizowanym zespołem było Truso i dzięki dobrej współpracy w poszczególnych formacjach elblążanki wysunęły się na prowadzenie 13:10 do przerwy. Pozostawało utrzymać bezpieczną przewagę w drugiej połowie. To się w pełni udało osiągnąć, a przy bardzo zwartej defensywie elbląskich szczypiornistek, można było rozbijać kolejne ataki rywalek i przechodzić do szybkich kontr. Truso po zwycięstwie 26:19 z drugiego miejsca awansowało do najlepszej ósemki juniorskich drużyn w Polsce.

MKS Truso Elbląg – Padwa Zamość  26:19  [13:10]

Truso: Bajraszewska Karolina (1), Czarnecka Paulina, Hawryszko Dominika (9), Kazimierczuk Jagoda (2), Kruszewska Julia, Kuchta Klaudia, Kurowska Izabela, Łojek Barbara, Markowska Patrycja (2), Michalska Maria (5), Piskorowska Karolina, Romanowicz Paulina (3), Szatkowska Magdalena, Tchórzewska Karolina (4), Witkowska Aleksandra, Zalewska Marta.

Trener: Bogdan Tuzimek i Jerzy Ringwelski.

Tabela końcowa ćwierćfinału MP:

1. UKS Handball 28 Wrocław (3 mecze, 6 punktów, 91-61 bilans bramkowy)

2. MKS Truso Elbląg (3, 4, 75-66)

3. MKS Padwa Zamość (3, 2, 68-86)

4. MKS Ochota Warszawa (3, 0, 63-90)

Warto dodać, że nasza utalentowana skrzydłowa Dominika Hawryszko została królową strzelczyń zawodów z 24 bramkami na koncie. Za jej plecami uplasowały się: Magdalena Maziarz (Wrocław) – 23, Iga Dąbrowska (Warszawa) – 21 oraz Angelika Pacal (Zamość) – 19.

W półfinale Mistrzostw Polski zespół z Elbląga zagra z Vistalem Gdynią, Koroną Handball oraz Ruchem Chorzów. Turniej odbędzie się za 2 tygodnie (19.02. - 21.02.), a gospodarzem będzie gdyński Vistal.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

 • 22
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wielbiciel.
ponad rok temu ocena: 40%  1
Hawryszko
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.