Truso do zera ograło Techtrans

› siatkówka ponad rok temu    15.02.2016
Informacja prasowa
W najciekawszym meczu 12. kolejki Awangarda Volley Ligi, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, AKS Solidarność pokonało KAM 2:1. Natomiast największą niespodziankę sprawili młodzi siatkarze MKS Truso, którzy Techtrans ograli do zera.

Bez wątpienia najciekawszym pojedynkiem minionej kolejki było spotkanie w którym wicelider AKS Solidarność zmierzył się z walczącą o podium ekipą KAM. W pierwszej rundzie, w meczu obu drużyn, górą okazała się Solidarność, zwyciężając 2:1. Także i tym razem mecz lepiej rozpoczęli siatkarze AKS Solidarność, którzy pierwszego seta zwyciężyli 25:21. Za to w drugiej partii role całkowicie się odwróciły. To KAM od początku narzucił swoje warunki, a rywale niemal przez całą partię gonili wynik. Ostatecznie set zakończył się wygraną zespołu KAM i po dwóch partiach mieliśmy remis 1:1. Trzeci i zarazem decydujący set to już popisowa gra wicelidera. AKS Solidarność górowało niemal w każdym siatkarskim elemencie o czym świadczyć może wynik 25:15. Tak więc, po raz drugi w tym sezonie, lepsza okazała się Solidarność, która dzięki wygranej umocniła się na drugim miejscu w tabeli.

Do sporej niespodzianki doszło w meczu dwóch drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli i mających jednakową ilość punktów. Starcie pomiędzy MKS Truso a Techtransem zapowiadało się na wyrównany mecz i mało kto przypuszczał, że któraś z drużyn może zainkasować komplet punktów. Tymczasem młodzi siatkarze Truso zwyciężyli 3:0, choć w każdym z setów wygraną musieli niemal wyrwać rywalom. Najbardziej zacięty był set pierwszy, który od początku toczył się niemal punkt za punkt, a o wygranej decydowała walka na przewagi. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowała młodzież z MKS Truso, która pierwszą partię wygrała 28:26. Drugi i trzeci set były bardzo podobne. Po wyrównanym początku w końcówce seta zarysowywała się przewaga Truso, które w obu partiach wygrało 25:21.

Siłę i moc zaprezentował obrońca mistrzowskiego tytułu, który także w tym sezonie wyrasta na głównego kandydata do złota. Ekipa LOGBARTRANS nie dała najmniejszych szans zespołowi KOLEX Hale Stalowe, będąc drużyną lepszą od pierwszej do ostatniej piłki. Rozpoczęło się niemal od nokautu. Pierwsza partia to popisowa gra LOGBARTRANSU, który rozbił rywali 25:12. KOLEX nieco otrząsną się w partii drugiej, ale także i tym razem górą byli rywale, zwyciężając 25:18. Najbardziej wyrównany był set trzeci, jednak mimo ambitnej gry rywali ponownie ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze LOGBARTRANSU, którzy wygrali 25:22, a w całym meczu zwyciężyli 3:0.

Ponownie z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Łukasz Nejdrowski z AKS Solidarność do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce

Awangarda Volley Liga.

Wyniki 12. kolejki:

MKS Truso Elbląg - Techtrans Elbląg 3:0 (28:26, 25:21, 25:21)

LOGBARTRANS - KOLEX Hale Stalowe 3:0 (25:12, 25:18, 25:22)

Ludożercy z Bostonu - ZNP Elbląg 1:2 (25:19, 16:25, 17:25)

KAM - AKS Solidarność 1:2 (21:25, 25:20, 15:25)

Merkury Elbląg - Sisley Volley Team - przeł. na inny termin

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarska drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w minionej kolejce po świetnej grze pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:0. Dzięki tej wygranej podopieczni Andrei Anastasiego mają na swoim koncie 35 punktów i w tabeli nadal plasują się na czwartym miejscu. Kolejne spotkanie ligowe LOTOS rozegra już w najbliższą sobotę 20 lutego i przed własną publicznością zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. LOTOS Trefl w tym sezonie świetnie spisuje się także w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Żółto-czarni w ostatnim meczu fazy grupowej pokonali 3:1 Vojwodinę Nowy Sad i awansowali do fazy play off. Tym razem poprzeczka została zawieszona zdecydowanie wyżej, a gdańszczanie w dwumeczu zmierzą się z Zenitem Kazań. Zenit to siedmiokrotny mistrz Rosji, pięciokrotny zdobywca Pucharu Rosji oraz trzykrotny triumfator Ligi
Mistrzów. Ostatni triumf w tych elitarnych rozgrywkach Rosjanie odnieśli w poprzednim sezonie, pokonując w finale Asseco Resovię Rzeszów. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy wtorek 16 lutego o godz. 20:00 w ERGO Arenie. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.