› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Trudna sytuacja finansowa Startu Elbląg. Klub zostanie wycofany z rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet?

› piłka ręczna ponad rok temu    4.07.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trudna sytuacja finansowa Startu Elbląg. Klub zostanie wycofany z rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet? fot. archiwum Elblag.net

Elbląski Klub Sportowy Start przed sezonem 2018/19 PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet znalazł się w trudniej sytuacji finansowej. Do zamknięcia budżetu klubu, który pozwoli na start w zbliżających się rozgrywkach PGNiG Superligi, brakuje 200 tys. zł. Do tej sytuacji przyczyniła się decyzja jednego z większych sponsorów o wycofaniu się ze sponsorowania klubu.

Zarząd klubu czyni starania dotyczące pozyskania środków finansowych, które pozwolą zagwarantować stabilność budżetu. Po wycofaniu się jednego ze sponsorów, Zarządowi udało się pokryć większą część tej straty poprzez pozyskanie nowych partnerów. Niestety środków dalej brakuje. Decyzją Zarządu wydatki na sezon 2018/19 zostały zredukowane poprzez m.in. zmniejszenie wysokości wynagrodzeń zawodniczek.

Ważnym aspektem działań Zarządu jest poszukiwanie nowych sponsorów i partnerów klubu. Prowadzone rozmowy z nowymi podmiotami zmierzają w dobrym kierunku. Liczymy, że w najbliższym czasie doprowadzimy do podpisania umów sponsoringowych i będziemy mogli przekazać oficjalną informację o współpracy wszystkim miłośnikom naszego klubu. Kolejnym elementem wsparcia naszego klubu będzie możliwość przekazania środków pieniężnych na konto crowdfundingowe, które klub w najbliższym czasie uruchomi. Poinformujemy o szczegółach tej akcji poprzez naszą stronę internetową oraz social media.

W trudnej sytuacji finansowej, w której klub się znalazł zwróciliśmy się z prośbą do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Marka Pruszaka o dodatkowe wsparcie finansowe. Niestety podczas spotkania w dniu 19.06.2018 r. Prezydent odmówił zagwarantowania dodatkowych środków, a Przewodniczący bez formalnego wniosku Prezydenta do Rady Miejskiej nie jest w stanie przeprowadzić zmian w budżecie miasta. Z wielkim bólem i rozczarowaniem musimy poinformować wszystkich sympatyków Elbląskiego Klubu Start Elbląg, ze w aktualnej kondycji finansowej, bez kolejnych środków z miasta i od sponsorów,

Zarząd zmuszony będzie do podjęcia decyzji o wycofaniu zespołu z rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Apelujemy do Prezydenta Elbląga o zmianę decyzji i pomoc w utrzymaniu elbląskiego zespołu piłki ręcznej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jednocześnie swój apel kierujemy także do kibiców, przyjaciół i lokalnych przedsiębiorców o wsparcie finansowe naszego klubu. Ze swojej strony Zarząd deklaruje aktywne działania na rzecz pozyskiwania nowych sponsorów oraz ścisłe przestrzeganie dyscypliny finansowej.

Z poważaniem,

Stanisław Tomczyński Prezes Zarządu EKS Start Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.