dd Trofeum Mistrzostw Europy Północnej dla Polski!
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Trofeum Mistrzostw Europy Północnej dla Polski!

› taniec ponad rok temu    14.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trofeum Mistrzostw Europy Północnej dla Polski! fot. UM Elbląg (archiwalne)

O trofeum ufundowane przez Tronda Harra, byłego tancerza sportowego i międzynarodowego sędziego, walczyli wczoraj (13 października, piątek) tancerze przy hali MOSiR w Elblągu. Zakończyły się Mistrzostwa Europy Północnej, a dzisiaj rozpoczyna się rywalizacja podczas Otwartych Mistrzostw Polski i Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup".

Mistrzostwa w ubiegłym roku rozegrane zostały na Litwie, w przyszłym, 2018 roku, odbędą się w Niemczech.

Trofeum w tym turnieju otrzymuje zwycięski kraj, w oparciu o aktualne wyniki i ranking

– poinformował Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid" w Elblągu i prezes FTS.

Punkty są zliczane do rankingu Trofeum na podstawie dwóch najlepszych par, w każdej kategorii wiekowej i stylu i jest przekazywane co roku pomiędzy uczestniczącymi w Mistrzostwach krajami.  W tym roku Trofeum zdobyły pary z Polski.

– dodał.

Podajemy całościowe wyniki Mistrzostw Europy Północnej:

Youth Standard:
1.            Steinfelds Ricards & Zukaite Atile, Łotwa
2.            Rotar Ilja & Barjabin Silvia Susanne, Estonia
3.            Burneikis Karolis & Shekaite Izabele, Litwa 
4.            Meskauskas Gedvinas & Bliujute Ugne, Litwa
5.            Jonaitis Nedas & Koparanova Kimberly, Niemcy
6.            Lang Rasmus & Heimo Martina, Estonia

Adult LA
1.            Rohde Malthe Brinch & Sorensen Sandra, Dania
2.            Balandin Artur & Salita Anna, Niemcy
3.            Lewandowski Bartosz & Wałachowska Anna Karolina, Polska
4.            Zmokły Grzegorz Mateusz & Abramowicz Magdalena Maria, Polska
5.            Stepanov Maxim & Rybina Ksenya, Niemcy
6.            Ankerstein Arthur & Barbu Georgiana, Niemcy
 

Senior LA
1.            Kucharczyk Tomasz & Kucharczyk Róża, Polska
2.            Pieske Dennis & Pieske-Hermsdorf Tanja, Niemcy
3.            Dobrakowski Rafał & Dobrakowska Anna, Polska
4.            Kuban Adrian & Ugowska Joanna, Polska

5.            Joksas Romualdas & Joksa Ilona, Łotwa
6.            Varcenko Andrej & Donina Jelena , Łotwa
 

Senior ST
1.    Rimkus Tomas & Surblyte Nerija, Litwa
2.    Simsons Gatis & Simsone Julija, Łotwa
3.    Kucharczyk Tomasz & Kucharczyk Róża, Polska
4.    Gutmann Joerg & Gutmann Isabel, Niemcy
5.    Tines Roland & Puskas Heidrun, Niemcy
6.    Hayrynen Ville & Kakko Sanna, Finlandia

Junior II ST
1.    Andersons Roberts & Rasimjonoka Jekaterina, Łotwa
2.    Makarovas Laurynas & Cepauskaite Emilija, Litwa
3.    Holm Leho & Lutter Marleen, Estonia
4.    Maasalu Kristofer Robin & Kurs Kretel, Estonia
5.    Raputa Kacper & Tylek Wiktoria, Polska
6.    Ameljushenko Alari & Kallas Sandra, Estonia
 

Junior I LA
1.    Ruszkowski Tomasz & Mozdyniewicz Julia, Polska
2.    Orda Alans & Mohova Arina, Łotwa
3.    Bogacovs-Kudrevatihs Kirils & Knirko Milana, Łotwa
4.    Burneikis Kipras & Martinkeviciute Barbora, Litwa
5.    Dimants Ernests Aksels & Pascenko Marija, Łotwa
6.    Masaro Edvardas & Rinkeviciute Patricija, Litwa

Junior II LA
1.    Trinkus Augustinas & Salugaite Neda Elena, Litwa
2.    Raczek Hubert & Kowalska Magdalena, Polska
3.    Jenner David & Tuigunov Elisabeth, Niemcy
4.    Górczak Kasper & Kowalska Natalia, Polska 
5.    Holm Leho & Lutter Marleen, Estonia
6.    Ziga Marco & Badt Melody, Niemcy

Youth LA
1.    Meskauskas Gedvinas & Bliujute Ugne,Litwa
2.    Miu Eugen Petrisor & Pedersen Sandra Overballe, Dania
3.    Burneikis Karolis & Shekaite Izabele, Litwa
4.    Kacprowicz Jakub & Szpak Zuzanna, Polska
5.    Korn Steven & Domme Katrin, Niemcy
6.    Petkevics Leonards & Tsepilova Polina, Łotwa

Junior I ST
1.    Ruszkowski Tomasz & Mozdyniewicz Julia, Polska
2.    Siff Anton & Matvejeva Katerin, Estonia
3.    Brzeziński Dawid & Woś Maja Alicja, Polska
4.    Masaro Edvardas & Rinkeviciute Patricija, Litwa
5.    Kindsigo Marco & Marjapuu Lisette, Estonia
6.    Dimants Ernests Aksels & Pascenko Marija, Łotwa

WDSF NEC Adult ST
1.    Linis Edgars & Ancane Eliza, Łotwa
2.    Shurin Vadim & Meshkova Anastasia, Łotwa
3.    Ilciukas Marius & Goltsova Olga, Litwa
4.    Subczyński Paweł & Kucharska Aleksandra, Polska
5.    Ionel Alexandru & Tinnis Isabel, Niemcy
6.    Sciamanna Eros & Jaglińska Anna Angelika, Polska

Organizatorem MFT „Baltic Cup" jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, a współorganizatorami są: Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar". Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli: Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 1
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.