› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Trening w domu z własnym ciężarem

› siłowe ponad rok temu    7.06.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trening w domu z własnym ciężarem

Trening w domu to najwygodniejszy sposób na regularny ruch. Bez wychodzenia z domu nie tracisz bez sensu czasu i pieniędzy na dojazdy na siłownię. Możesz zapewnić sobie odpowiedni trening we własnym mieszkaniu korzystając przede wszystkim ze swojego własnego ciężaru.

Rodzaj treningu zależy od efektów które chcesz osiągnąć

Przed rozpoczęciem treningów koniecznie wyznacz sobie większe i mniejsze cele. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu zdrowej sylwetki na dłuższy czas - odpowiedni trening jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli masz nadwagę lub jesteś już niebezpiecznie blisko granicy - najlepiej sprawdzi się trening 5 razy w tygodniu (z czego 3 razy w tygodniu siłowy, a 2 razy cardio). 

Sprzęt we własnym domu

Wielu ludzi preferuje korzystanie z specjalnych urządzeń wielu rodzajów, jakich wiele można używać na siłowniach. W ostatecznym rozrachunku ćwiczący świetnie radzą sobie z ich obsługą, ale kiedy dochodzi do konfrontacji z ciężarem własnego ciała sytuacja zupełnie się zmienia. Znakomitym narzędziem do wielu ćwiczeń wykorzystujących ciężar ciała ćwiczącego jest drabinka gimnastyczna. Jej dodatkowymi atutami jest niewielka ilość miejsca jaką będzie zajmowała w twoim mieszkaniu, dzięki czemu jeśli planujesz uprawiać trening w domu nie będziesz musiał poświęcać na ten cel całego pomieszczenia.

Rozgrzewka przede wszystkim

Rozgrzewka to bardzo ważny element każdego treningu. Nigdy nie wolno jej pominąć. Wykonując odpowiednie ćwiczenia przed główną częścią treningu przygotowujesz ciało na większy wysiłek, dzięki czemu będzie ci po prostu łatwiej. Oprócz tego drastycznie zmniejszasz szansę na powstanie kontuzji podczas treningu i twoje osiągi na pewno się poprawią. Nie poświęcaj na to więcej niż 15 minut - warto abyś rozgrzał przede wszystkim te partie mięśni, z których masz zamiar korzystać. Przykładowa rozgrzewka to wykonanie krążeń główą w jedną i drugą stronę - około 20 powtórzeń. Krążenia przedramion na wysokości barków - około pół minuty, krążenia ramion w przód, następnie w tył i naprzemiennie - po około 20 powtórzeń. Krążenia barków, krążenia nadgarstków, skrętoskłony, skłony tułowia, krążenia bioder i nożyce. Jeśli masz możliwość, możesz pobiegać przez kilka minut po pobliskich zielonych terenach lub jeżeli posiadasz - możesz skorzystać z bieżni.

Jakie ćwiczenia na drabince?

Na drabince możesz wykonywać unoszenie nóg w zwisie (zwis na drążku), przysiady z wykorzystaniem szczebelka lub taśmy treningowej (do trzymania). Możesz także wykonywać “deskę” układając nogi na jednym ze szczebli lub w ten sam sposób robić pompki. Możesz także wykorzystać ją do wykonywania brzuszków, zahaczając uprzednio nogi o jeden szczebelek. Pamiętaj o odpowiednim rozciągnięciu po wykonaniu wszystkich ćwiczeń - to ważne dla mięśni, a ty zmniejszysz efekt ewentualnych zakwasów. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.