› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Trening EMS – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem treningu?

10 miesięcy temu    4.02.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trening EMS – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem treningu?

Trening EMS to specjalny rodzaj treningu przeznaczony dla wszystkich tych, którzy pragną poprawić swoją sylwetkę. W jego trakcie, stosuje się specjalną aparaturę, której zadaniem jest stymulowanie naszych mięśni do bardziej wytężonej pracy. Jej działanie polega na wysyłaniu impulsów, które pobudzają głębokie warstwy mięśni, zazwyczaj nieaktywne podczas zwykłych treningów. Dzięki temu trening jest bardziej wydajny, a rezultaty łatwiej zauważalne. Zapraszamy do lektury, w ciągu której podpowiemy – w czym tkwi wyjątkowość treningu EMS, dla kogo jest on dedykowany oraz jak wygląda jego przebieg.

Trening EMS – najważniejsze informacje

EMS to skrót od angielskiej nazwy brzmiącej – Electrical Muscle Stimulation. Jest to rodzaj treningu fizycznego, w trakcie którego wykorzystuje się nowoczesną technologię elektrostymulacji mięśni. W celu jego przeprowadzenia konieczne jest założenie odpowiedniego stroju, na którym rozmieszczone zostały elektrody. Wysyłają one impulsy do mózgu, który z kolei w większym stopniu aktywuje nasze mięśnie, stymulując je do bardziej pogłębionej pracy. Szczególnie ważne jest, że impulsy te aktywują warstwy mięśni ukryte głęboko, których często nie możemy aktywować za pomocą zwykłego treningu siłowego.

EMS trening praktykowany jest nie tylko przez osoby pragnące poprawić wygląd swojej muskulatury. Z ofertą treningów EMS spotkać się możemy nie tylko w siłowni, ale również w klinikach odnowy biologicznej lub w placówkach rehabilitacyjnych. Możliwości oferowane przez ten rodzaj treningu są bardzo duże. Szczególnie warte polecenia są treningu oferowane przez MEON EMS, dedykowane zarówno dla sportowców, jak i amatorów wysiłku fizycznego.

Trening EMS – jak się do tego zabrać?

Trening EMS rozpoczyna się od przeprowadzenia kilku istotnych badań. W oparciu o uzyskane za ich pomocą wyniki, trener dobierze nam taki zestaw ćwiczeń, który pozwoli uzyskać optymalne rezultaty.

Pierwszym badaniem jest analiza składu ciała. Ma ona na celu ustalić – w jakich proporcjach nasz organizm zbudowany jest z tkanek kostnych, mięśniowych i innych.

Oprócz niej istotne jest przeprowadzenie wywiadu z trenerem. W jego trakcie powinniśmy poinformować o wszystkich problemach zdrowotnych oraz dolegliwościach, mogących mieć wpływ na przebieg treningu. Szczególnie ważne jest, aby treningu EMS nie podejmowały osoby z chorobami serca. W ich przypadku elektrostymulacja może zaburzyć pracę tego organu.

Przebieg treningu EMS

W trakcie treningu EMS musimy ubrać kilka kluczowych elementów. Najważniejszym jest kamizelka z podpięty diodami. Konieczne będą również pas biodrowy oraz opaski nakładane na uda i ramiona. Również one pokryte są odpowiednio ułożonymi elektrodami.

Poszczególne elektrody emitują impulsy o częstotliwości dostosowanej do określonej grupy mięśniowej. Zakres ich częstotliwości jest pod tym względem całkowicie naturalny – i odpowiada częstotliwości impulsów generowanych przez ludzki mózg. Dzięki temu poszczególne partie mięśni pracują w sposób maksymalnie efektywny i skoordynowany.

Zgodnie z opinią specjalistów, trening z wykorzystaniem elektrostymulacji jest wielokrotnie bardziej efektywny niż tradycyjny trening na siłowni. 20 minut treningu EMS jest w stanie zastąpić nawet 3 godziny spędzone na samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: https://meonems.pl/trening-ems/.

fot. materiały prasowe

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.