› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Trampolina – dlaczego warto ją mieć i jak z niej bezpiecznie korzystać

› inne 8 miesięcy temu    25.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trampolina – dlaczego warto ją mieć i jak z niej bezpiecznie korzystać

Trampolina należy do sprzętów sportowych, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. To doskonałe wyposażenie przydomowego ogrodu, placu zabaw koło przedszkola czy szkoły. Zobaczmy, dlaczego warto mieć trampolinę i jak z niej bezpiecznie korzystać.

Trampolina – sposób na spełnienie marzeń o lataniu

Skakanie na trampolinie przypomina latanie i daje szansę na spełnienie młodzieńczych marzeń o tym, by oderwać się od ziemi. Niejeden z nas jako dziecko marzył o tym, by pofrunąć w przestworza i choć przez chwilę uwolnić się od grawitacji. Skakanie na trampolinie daje częściowo takie wrażenie, dzięki czemu możemy poczuć się wolni i niezależni, skacząc wysoko do góry.

Skakanie na trampolinie – pomaga zadbać o kondycję

Skakanie na trampolinie postronnemu obserwatorowi wydaje się łatwe, lekkie i przyjemne. Niektórym wydaje się, że to żaden wysiłek i nie traktują tej aktywności w kategoriach sportu. Prawda jest jednak taka, że trampolina jest bardzo wymagająca i dłuższe skakanie na niej to całkiem dobry pomysł na trening cardio. Jednym słowem, skakanie na trampolinie to świetny sposób na poprawę kondycji, wzmocnienie mięśni nóg oraz zrzucenie zbędnych kilogramów.

Trampolina pomaga w koordynacji ruchowej

Korzystanie z trampoliny pomaga wypracować dobrą koordynację ruchową. Jest to niezwykle istotne dla dzieci i młodzieży, ale również dla sportowców uprawiających różne dyscypliny sportowe. Przydaje się także dorosłym, którzy chcą zachować gibkość sylwetki i nie chcą tracić koordynacji, jaką mieli w młodości.

Jak bezpiecznie korzystać z trampoliny?

Patrząc na powyższe korzyści, jakie płyną ze skakania na trampolinie, nie dziwi jej popularność. Zanim jednak zaczniemy korzystać z dobrodziejstw płynących z uprawiania tego sportu, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo.

Pierwszą rzeczą, od której zależy bezpieczeństwo wszystkich korzystających z trampoliny, jest liczba osób, które skaczą jednocześnie. W sytuacji idealnej na trampolinie powinniśmy skakać pojedynczo, a maksymalnie w grupach dwuosobowych. Wynika to z tego, że większa liczba osób na trampolinie skaczących jednocześnie oznacza większe ryzyko urazów.

Przed wejściem na trampolinę warto zrobić choćby niewielką rozgrzewkę, co pozwoli zabezpieczyć się przed kontuzjami. Wystarczające będą podstawowe ćwiczenia rozgrzewające – chwila biegu czy kilka pajacyków, dzięki którym mięśnie rozgrzeją się i będą gotowe na większy wysiłek, który jest związany ze skakaniem na trampolinie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.