› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Tenisowe granie na zakończenie roku

› tenis ponad rok temu    22.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Tenisowe granie na zakończenie roku fot. MOSiR

Po raz ostatni w starym roku spotkały się zespoły rywalizujące w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W meczu na szycie, po zaciętej i wyrównanej rywalizacji, trzeci w tabeli ŻTS Kmiecin pokonał lidera Old Masters 3:2.

To było już ostatni akcent Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w starym roku. W rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nastąpi teraz zasłużona świąteczno-noworoczna przerwa, a drużyny do walki o ligowe punkty powrócą ponownie we wtorek 3 stycznia. Nim jednak tenisiści udali się na zasłużoną przerwę rozegrali ostatnią ligowa kolejkę, która przyniosła kilka ciekawych i zaciętych spotkań. Emocji w starym roku nie brakowało, a to dobrze wróży rozgrywkom na przyszłość. Przypomnijmy, że po rozegraniu rundy zasadniczej zespoły przystąpią do fazy play off. Cztery najlepsze ekipy powalczą o medale, natomiast pozostałe zespoły o kolejne miejsca.

Bez wątpienia najwięcej emocji w 11. kolejce wzbudził pojedynek w którym prowadzący w tabeli zespół Old Masters zmierzył się z trzecim w klasyfikacji ŻTS Kmiecin. W pierwszych grach singlowych wygrane układały się na przemian. Najpierw Krzysztof Ditter pokonał 3:2 Kazimierza Turzyńskiego, a za chwilę Henryk Głowacki musiał uznać wyższość Marcina Podkańskiego, przegrywając 0:3. Natomiast aż pięciu setów potrzeba było do wyłonienia zwycięzców w grze deblowej. Ostatecznie zwyciężyła para zespołu ŻTS Kmiecin, wychodząc na prowadzenie 2:1. Trzeci punkt dla ŻTS zdobył niezawodny tego dnia Marcin Podkański, który ograł 3:1 Krzysztofa Dittera. Na pocieszenie Henryk Głowacki zwyciężył jeszcze Kazimierza Turzyńskiego, ale i tak wygrana 3:2 powędrowała na konto ŻTS Kmiecin. Natomiast dla Old Masters była to druga porażka w sezonie. Pierwszej także doznali w starciu z ŻTS Kmiecin.

Problemów z wygraną nie miał za to zespół JaRo Zatorze. Nowy lider rozgrywek potrzebował zaledwie trzech gier by zgarnąć komplet punktów w starciu z JLS Silver. W pierwszym pojedynku singlowym Bartosz Kępski ograł Leszka Kosiackiego 3:1. Jeszcze łatwiej poszło Romanowi Grudniowi, który wygrał ze Sławomirem Bałchanem 3:0. Także gra podwójna padła łupem JaRo Zatorze. Debel Kepski/Grudzień okazał się lepszy od pary Bałchan/Kosiacki zwyciężając 3:1. W czołówce cały czas znajdują się także zawodnicy zespołu ESK Nestora, którzy w obecnym sezonie mają sporą szansę walki o medale. Tym razem czwarta ekipa ligi zmierzyła się z najsłabszym zespołem ALTS. I mimo, że Młode Pokolenia dzielnie stawiało opór bardziej doświadczonym rywalom, to nie zdołali zdobyć pierwszego punktu w sezonie. Na początek Sylwester Gliniecki pokonał 3:0 Oskara Zalewskiego, a Piotr Jadowski w takim samym stosunku ograł Daniela Oleszczuka. Także gra deblowa nie przyniosła większych przetasowań. Przy stole nadal dominowali tenisiści ESK Nestora, po raz trzeci zwyciężyli 3:0, dzięki czemu mogli na swoje konto dopisać komplet punktów.

Wyniki 11 kolejki:

ESK Nestora - Młode Pokolenie 3:0 (9:0)

ESK Nestora: Sylwester Gliniecki 1,5 pkt., Piotr Jadanowski 1,5 pkt.

Tsunami - S.M. Parkowa 3:2 (12:9)

Tsunami: Wiktor Lewandowski 1,5 pkt., Jan Piotrowski 1,5 pkt.

Parkowa: Dominik Grzelak 1 pkt., Henryk Wojciechowski 1 pkt.

JLS Silver - JaRo Zatorze 0:3 (2:9)

JaRo Zatorze: Bartosz Kępski 1,5 pkt., Roman Grudzień 1,5 pkt.

ŻTS Kmiecin - Old Masters 3:2 (10:10)

ŻTS Kmiecin: Krzysztof Ditter 1,5 pkt., Henryk Głowacki 1,5 pkt.

Old Masters: Marcin Podkański 2 pkt., Kazimierz Turzyński.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.