› tenis |
ponad rok temu
18.01.2016 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Po raz pierwszy w nowym roku tenisiści stołowi walczyli o punkty w ramach Grand Prix Elbląga organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem najwięcej uczestników przyciągnęła kategoria wiekowa od 20 do 44 lat.
W piątym turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. Jak zawsze nie brakowało ciekawych i wyrównanych pojedynków, a najlepsi tenisiści w poszczególnych kategoriach wzbogacili się o kolejne punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej. Ponownie w akcji obserwowaliśmy zawodników nie tylko z Elbląga, ale także z miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
Tym razem największą frekwencją może pochwalić się kategoria wiekowa 20-44 lata, która na starcie zgromadziła aż dwunastu zawodników. Jak się można było spodziewać rywalizacja była bardzo zacięta, a o pierwsze miejsce walkę stoczyli między sobą Daniel Buczyński i Wojciech Dzierżko. Ostatecznie po ciekawym meczu lepszy okazał się Wojciech Dzierżko, zwyciężając 3:1. Triumfator tej kategorii wiekowej w drodze do finału stoczył dwa pojedynku. Najpierw gładko rozprawił się z Andrzejem Haraczem (3:0), a następnie po zaciętym pojedynku okazał się lepszy od Roberta Zaborowskiego, zwyciężając 3:2. Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Andrzej Haracz, który w decydującym meczu pokonał 3:1 Bartosza Rybczyńskiego. W czołówce klasyfikacji generalnej panuje niesamowity ścisk. Na prowadzeniu znajduje się dwójka zawodników Robert Ziaja i Wojciech Dzierżko, którzy dotychczas zgromadzili po 158 punktów. Kolejne dwa miejsca zajmują Andrzej Geiger i Bartosz Rybczyński, którzy w pięciu dotychczas rozegranych turniejach zdobyli po 138 punkty.
Równie ciekawie było w kategorii 45-64 lata, gdzie przy stołach spotkało się dziesięciu tenisistów. Po raz drugi z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Roman Grudzień. Zwycięzca piątego turnieju, w swoim pierwszym meczu ograł 3:1 Roberta Maślińskiego. Następnie, nie zagroził mu także Mirosław Majczyna, który przegrał 0:3. Zdecydowanie najtrudniejszy pojedynek Grudzień rozegrał w finale, gdzie za przeciwnika miał klubowego kolegę Janusza Krigera. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a to oznacza, że Roman Grudzień po raz drugi w tym sezonie mógł na swoje konto dopisać komplet punktów. Trzecia lokata przypadła dla Sławomira Urbana, który w meczu o podium pokonał Zygmunta Sznazę 3:2. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 180 punktów prowadzi Janusz Kriger. Tuż za nim, ze stratą czterech oczek, jest Roman Grudzień, a trzecią lokatę zajmuje Sławomir Urban, zdobywca dotychczas 172 punktów.
W gronie najstarszych zawodników (kat. 65 lat i starsi) do rywalizowało zgłosiło się siedmiu tenisistów. W tej kategorii, od kilku miesięcy, prym wiedzie Henryk Głowacki. Tenisista z Nowego Dworu Gdańskiego zanotował czwartą z rzędu wygraną i po raz czwarty w finale spotkał się z elblążaninem Sylwestrem Glinieckim. Mecz zakończył się wygraną Głowackiego 3:0, który prowadzi także w klasyfikacji generalnej. Zawodnik z Nowego Dworu Gdańskiego zgromadził dotychczas 196 punktów i drugiego w tym zestawieniu Sylwestra Glinieckiego wyprzedza o cztery punkty. Trzecie miejsce zajmuje Janusz Konert, który tym razem zawody ukończył na czwartym miejscu i do klasyfikacji generalnej mógł dopisać 34 punkty.
Szósty turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga rozegrany zostanie w sobotę 20 lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 9:45, natomiast początek turnieju zaplanowano na godz. 10:00. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce GP Elbląga w Tenisie Stołowym.
Tekst i fot. MOSiR
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |