› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Tenisiści walczyli o kolejne punkty Grand Prix Elbląga

› tenis ponad rok temu    2.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Tenisiści walczyli o kolejne punkty Grand Prix Elbląga fot. MOSiR

Za nami drugi w tym sezonie turniej tenisa stołowego rozegrany w ramach Grand Prix Elbląga organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem do rywalizacji stanęło 32 zawodników i trzy zawodniczki, a najwięcej uczestników przyciągnęła kategoria wiekowa mężczyzn od 20 do 64 lat.

To było drugie spotkanie w nowym sezonie w ramach cyklu Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym. Natomiast po raz pierwszy zawodnicy rywalizowali w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, która od minionego turnieju stała się główną areną zmagań tenisistów. Nim jednak zawodnicy rozpoczęli niedzielną rywalizację o punkty, minutą ciszy uczcili pamięć śp. Tadeusza Piaseckiego, miłośnika tenisa i uczestnika wszelkiego rodzaju imprez tenisowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Po chwili zadumy i refleksji przyszedł czas na walkę w czterech kategoriach wiekowych. Jak zawsze nie brakowało ciekawych i wyrównanych pojedynków, a najlepsi tenisiści w poszczególnych kategoriach wzbogacili się o kolejne punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej. Ponownie w akcji obserwowaliśmy zawodników nie tylko z Elbląga, ale także z miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Po raz drugi na największą frekwencją może pochwalić się kategoria mężczyzn 20-64 lata, która na starcie zgromadziła aż 24 zawodników. Jak się można było spodziewać rywalizacja była bardzo zacięta, a o pierwsze miejsce walkę stoczyli między sobą Janusz Kriger i Robert Zaborowski. Ostatecznie po ciekawym meczu lepszy okazał się Robert Zaborowski, zwyciężając 3:0. Triumfator tej kategorii wiekowej w drodze do finału stoczył cztery pojedynki z których za każdym razem wychodził obronną ręką. Na początek ograł 3:0 Bartosza Rybczyńskiego, by w kolejnym meczu zwyciężyć 3:1 z Bogdanem Wojtasem. Trzeci pojedynek z Pawłem Gołębiewskim gładko wygrał 3:0, a najwięcej trudności sprawił mu Wojciech Dzierżko. Ostatecznie po zaciętym meczu Zaborowski wygrał 3:2. Natomiast, pokonany w walce finałowej Janusz Kriger stanął do rywalizacji o miejsce drugie, a jego rywalem był Wojciech Dzierżko. Także i tym razem Kriger musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 0:3. W czołówce klasyfikacji generalnej nastąpiły przetasowania. Na prowadzenie wyszedł Robert Zaborowski, który po dwóch turniejach ma na swoim koncie 78 punktów. Kolejne dwa miejsca zajmują: Wojciech Dzierżko 68 pkt i Janusz Kriger 67 pkt.

Równie ciekawie było w kategorii 65 lata i starsi, gdzie przy stołach spotkało się sześciu tenisistów. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się Henryk Głowacki, który w walce finałowej pokonał Janusza Konerta 3:1. Natomiast przegrany tej rywalizacji w pojedynku o drugie miejsce (rywalizowano systemem rosyjskim) zmierzył się z Zygmuntem Fleszarem. Pojedynek zakończył się wygraną Fleszara 3:0. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 78 punktów prowadzi Henryk Głowacki. Tuż za nim, ze stratą sześciu oczek, jest Zygmunt Fleszar, a trzecią lokatę zajmuje Sylwester Gliniecki, zdobywca dotychczas 68 punktów.

W gronie najmłodszych zawodników (kat. do 13 lat) rywalizowało dwóch tenisistów, którzy rozegrali tylko jeden mecz. W bezpośredniej konfrontacji Daniel Grzegorz pokonał 3:0 Adama Czerniawskiego i z kompletem punktów umocnił się w klasyfikacji generalnej. Drudzy w tej klasyfikacji Igor Zieliński oraz Adam Czerniawski zgromadzili po 38 pkt. Natomiast w rywalizacji kobiet udział wzięły trzy przedstawicielki płci pięknej. Panie rywalizowały systemem każdy z każdym, a po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że pierwsze miejsce przypadło Natalii Grzegorz, drugie miejsce zajęła Elżbieta Moszczyńska, a na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Jabłonka. W klasyfikacji generalnej z kompletem punktów prowadzi Natalia Grzegorz, druga jest Elżbieta Moszczyńska (76 pkt), a trzecie miejsce zajmują Klaudia Branecka i Aleksandra Jabłonka (po 36 pkt).

Zawodnicy uczestniczący w cyklu Grand Prix Elbląga nie będą mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek. Trzeci turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę 4 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 9:45, natomiast początek turnieju zaplanowano na godz. 10:00. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce GP Elbląga w Tenisie Stołowym.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.