dd Taniec hula w Promyku. Świetny sposób dla pań na odkrycie swojej kobiecości
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Taniec hula w Promyku. Świetny sposób dla pań na odkrycie swojej kobiecości

› taniec ponad rok temu    16.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Taniec hula w Promyku. Świetny sposób dla pań na odkrycie swojej kobiecości

Miękkie kołysanie bioder, które uwolni ciało od napięć i wyzwoli wewnętrzną energię – taki jest taniec hula. Chcesz go poznać? Centrum Tańca Promyk zaprasza na warsztaty.

Słowo hula znaczy "kołysać biodrami na nisko ugiętych nogach" a także "poruszać wewnętrzną energię" czy „rozpalać wewnętrzny ogień”. Jest to tradycyjny taniec hawajski, który dla samych Hawajczyków jest nie tylko tańcem ale i sposobem na życie w zgodzie z naturą. Dzieli się na dwa rodzaje: kahiko i auana. Rytmiczny kahiko tańczy się do dźwięków bębna ipu lub pahu i opowiada o legendach i mitach hawajskich. Auana jest tańcem bardziej miękkim tańczonym przy akompaniamencie hawajskiej gitary zwanej ukulele, którego tematem jest piękno Hawajów i ich natura. Bez względu na rodzaj, hula jest tańcem, który doskonale wpływa nie tylko na kondycję.

Hula to taniec uzdrawiający i wprowadzający w dobry nastrój

– mówi prowadząca warsztaty Agnieszka Wenta.

Poprzez miękki i płynne ruchy biodrami "masujemy" swoje narządy wewnętrzne oraz poruszamy wewnętrzną energię i uwalniamy ciało do napięć.

Taniec hula to także świetny sposób dla Pań na odkrycie swojej kobiecości.  Za jego sprawą sięgamy i wydobywamy "na powierzchnię", a następnie rozwijamy nasze naturalne cechy: grację, wdzięk, miękkość i zmysłowość.

My ludzie Zachodu jesteśmy bardzo sztywni

– mówi Agnieszka Wenta.

Często kobiety, które zaczynają przygodę z hula nie potrafią się poruszać. Jesteśmy bardziej męskie w ruchu niż kobiety hawajskie, które tańczą z wielką gracją. A hula to energia, która zmienia dziewczyny w kobiety. Stajemy się delikatne ale silne, świadome siły swojej kobiecości.

Warsztaty odbędą się 25 lutego (niedziela) w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80 w godzinach 17:00 – 20:00. Koszt to 25 zł od osoby. Na warsztaty należy zabrać wodę i przyjść w długich luźnych spódnicach lub wziąć ze sobą dużą kolorową chustę do przewiązania na biodrach. Tańczymy na boso!!!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.