› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Taniec bez granic

› taniec ponad rok temu    16.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Taniec bez granic

Idea otwartości wobec innej kultury, integracja poprzez wspólną pasję i wspólne działania przyświeca projektowi „Taniec bez granic”, w ramach którego młodzież z Elbląga i z Ukrainy spędzi aktywnie i różnorodnie czas w Iławie.

28 lipca rozpoczyna się realizacja projektu „Taniec bez granic” dofinansowanego z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Jantar.  W zadaniu udział weźmie młodzież – 20 tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz 20 tancerzy z klubu tanecznego Dynamo z Ukrainy, którzy uczestniczyć będą w 9 dniowym obozie zorganizowanym w Iławie. 

Głównym celem projektu jest wzmocnienie współpracy między młodzieżą z Polski i Ukrainy, pogłębienie wiedzy na temat dwóch kultur oraz  zaszczepienie otwartości i akceptacji na wielokulturowość. 

Młodzież łączy wspólna pasja jaką jest taniec towarzyski, dzięki czemu łatwiej będzie przełamać pierwsze lody

 – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar.

Podczas projektu tancerze z Ukrainy i Polski wspólnie będą rozwijać swoją pasję uczestnicząc w treningach tanecznych. Dodatkowo stworzymy dla nich przestrzeń do budowania dialogu oraz integracji poprzez szereg warsztatów i działań. Część z działań będą musieli sami przygotować, dzięki czemu szybciej nawiążą relacje. 

–  dodaje.

Młodzież weźmie udział między innymi w warsztatach kulinarnych, dzięki którym zapozna się z tradycyjnymi potrawami polskimi i ukraińskimi, warsztatach plastycznych, na których projektować będzie stroje inspirowane kulturą ludową obu krajów a także w warsztatach filmowych, których wynikiem będą filmy promujące idee dialogu międzykulturowego, równości, wzajemnego uczenia się i otwartości wobec siebie nawzajem. Dodatkowo samodzielnie przygotują galerię zdjęć pod nazwą „Sąsiedzi” ukazującą interesujące i charakterystyczne dla obu krajów miejsca, zorganizują wycieczki i grę miejską. 

Realizacja tego typu projektów to cały szereg korzyści. Młodzież uczy się współpracy, samodzielnego działania, tolerancji względem innego człowieka, narodu, czy zwyczajów, a także zawiera międzynarodowe przyjaźnie 

– mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur. 

Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID,

Centrum Tańca PROMYK, ul. Browarna 80, Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.