› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Taneczny weekend dla najmłodszych z elbląskiego Jantara

› taniec ponad rok temu    22.04.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Taneczny weekend dla najmłodszych z elbląskiego Jantara

W sobotę sala pełna rodziców i znajomych, oklaskujących pierwsze pokazy taneczne najmłodszych tancerzy na "Bażancie", a w niedzielę feeria barw, ruchu i wdzięku podczas zawodów tanecznych „Jantar” – to wszystko można było zobaczyć w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w miniony weekend.

W sobotę podczas Turnieju Tańca Bażant na parkiecie można było podziwiać taniec w wykonaniu najmłodszych i początkujących tancerzy z Elbląga. Imprezę rozpoczął pokaz pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” – Bartosza Bloch i Julii Wieteckiej. A potem przyszedł czas na nowicjuszy.

Walc angielski, sambę, cha – chę, poleczkę oraz taniec nowoczesny zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 8 i 19, a także z Przedszkola nr 29, które uczyły się kroków pod okiem Katarzyny Łukaszewskiej.

Woogi boogi z kolorowymi pomponami, polkę, wybrane tańce towarzyskie i choreografię z tańca nowoczesnego zatańczyły dzieci z Przedszkola Bajka, a wraz z nimi instruktorka Milena Kucharczyk.

Na parkiecie i poza nim świetnie bawili się uczniowie z klas I – III ze Szkoły Podstawowej nr 18, którzy nie tylko świetnie wykonali tańce standardowe i latynoamerykańskie ale też gorąco dopingowali pozostałych uczestników. Do sobotniego pokazu przygotowała je Małgorzata Wilczak. Zerówkowiczów z SP 18 uczył Piotr Beńko, który pilnował, żeby równo wykonały walca angielskiego, sambę, cha – che, a żwawo i skocznie polkę i macarenę.

W sobotę nie zabrakło też kursantów z Centrum Tańca „Promyk”. Taniec nowoczesny zatańczyła liczna grupa pod przywództwem Kasi Łukaszewskiej. Do pokazu tańca towarzyskiego od kilku miesięcy kursantów z CT Promyk, przygotowywała Paulina Kowal i Piotr Czyżyk. Szpagaty, gwiazdy pięknie wykonały dziewczynki w tiulowych, różowych spódniczkach, prezentujące się w tańcu współczesnym. Agata Maleńczyk, opiekunka grupy cały czas dodawała otuchy dziewczynkom na parkiecie. Układ z tańca współczesnego zaprezentował też starsza grupa młodzieży z Promyka.

Każdy nowicjusz Turnieju Tańca Bażant otrzymał certyfikat i plakietkę tancerza

Turniej został uświetniony pokazem tańców standardowych w wykonaniu pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” - Karola Ledwosińskiego i Klaudii Wewersowicz. Ponadto na Bażancie zatańczyły dwie grupy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” oraz uczestnicy Klas Mistrzostwa Sportowego, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 i 23. Wszyscy zaprezentowali taniec towarzyski oraz dostali medale za udział w turnieju pokazowym.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego CSE „Światowid” od kilkunastu lat organizuje w naszym mieście. Są to zawody w tańcu towarzyskim, które skupiają tancerzy z całej Polski. W tym roku do Elbląga przyjechały pary z 27 klubów, w tym z Warszawy, Bydgoszczy, Kalisza, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Mławy, Tczewa, Torunia, Helu, Kętrzyna, Olsztyna, Iławy, Kwidzyna, oraz Pruszkowa. Podczas zawodów rywalizowali tancerze o różnym zaawansowaniu tanecznym. Jak co roku rano konkurowały pary z najmniejszym doświadczeniem czyli posiadający klasą E. Następny blok przeznaczony był dla par z wyższą klasą taneczną, czyli tancerzy klasy D i C. A na koniec rywalizowały najbardziej doświadczone pary klasy B. W tym bloku zatańczyło najwięcej tancerzy.

- Łącznie na zawodach gościliśmy tancerzy w 17 kategoriach tanecznych. Dwie pary uzyskały wyższą klasę taneczną, z Klubu Duet z Warszawy oraz z Progress z Kwidzyna – mówią organizatorzy. - Na turnieju nie zabrakło także par z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, które dzielnie walczyły o miejsca na podium.

Nagrania z OTTS „Jantar” będzie można obejrzeć na portalu eswiatowid.pl w piątek, 26 kwietnia, po godz. 16.00.

Wyniki par z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar":

Kategoria wiekowa: 8-9, klasa C, Standard 1 miejsce – Dreger Michał, Kurkowska Kamila 2 miejsce – Arciszewski Michał, Pawłowska Monika

Kategoria wiekowa: 12-13, klasa E, styl: Kombinacja 8T 2/10 miejsce - Śmieszny Kacper i Zagaja Aniela

Kategoria wiekowa: 12-13, klasa C, Standard 3/6 miejsce – Liber Kamil, Kędzierska Klaudia

Kategoria wiekowa: 12-13, klasa D, Kombinacja 8 T 2/8 miejsce – Magalski Karol, Rozbicka Julia 3/8 – Szukiewicz Paweł, Karman Marianna

Kategoria wiekowa: 14-15, klasa B, Standard 2/5 miejsce – Piotrowski Dawid, Lis Dorota

Kategoria wiekowa: pow. 15, klasa E, Kombinacja 8 T 2/5 miejsce - Bwabye - Radecki Martin i Cieślik Justyna

Kategoria wiekowa: pow. 15, klasa C, Standard 3/10 miejsce - Warda Maciej i Konopko Natalia

Kategoria wiekowa: pow. 15, klasa B, Standard 2/11 miejsce – Beńko Paweł i Nowaczyk Judyta

CSE Światowid

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.