dd Taneczny weekend
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Taneczny weekend

› taniec ponad rok temu    20.04.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W najbliższy weekend w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędą się dwa turnieje – dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych tancerzy.

W sobotę od godz. 15:30 na sali sportowo-widowiskowej będzie można zobaczyć dzieci, które stawiają pierwsze kroki na tanecznym parkiecie.

Podczas imprezy zaprezentują się dzieci z elbląskich przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 11 a także uczestnicy kursów realizowanych w Centrum Tańca Promyk 

– mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk 

Dzieci prezentować się będą w tańcu towarzyskim, nowoczesnym i gimnastyce artystycznej.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu Marcela Tworkowskiego i Agnieszki Jankowskiej z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

A w niedziele na parkiecie w elbląskim Światowidzie rywalizować będą pary tańca towarzyskiego podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego Jantar.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie do godzin wieczornych. Podczas turnieju prezentować się będą tancerze w różnych kategoriach wiekowych od najmłodszych 8-9 letnich dzieci po pary powyżej 15 lat będące na różnym poziomie zaawansowania tanecznego.

Łącznie rozegranych zostanie 18 kategorii ułożonych według wieku i klasy. Na turnieju wystartują tancerze z różnych miast Polski m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Iławy, Szczecina, Torunia, Koszalina, Gdańska, Chojnic, Żukowa, Rumi, Helu, Inowrocławia, Tczewa, Szczecinka, Olecka, Słupska, Płocka, Pruszkowa, Olsztyna, Gdyni, Ełku, a także pary z Kaliningradu. Tancerze rywalizować będą o miejsce na podium, medale a także punkty umożliwiające zdobycie wyższych klas tanecznych.

 

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach projektu „Przystanek taniec” oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 • Taneczny weekend
 • Taneczny weekend
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.