Tancerze Jantaru zdobyli tytuł Mistrzów Polski

› taniec ponad rok temu    16.09.2013
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 2 / 100%

W niedzielę, 15 września, Formacja Standardowa JANTAR - Elbląg zdobyła tytuł Mistrza Polski, podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, które rozegrały się w Radomiu. Ciężka praca i wysiłek elbląskich tancerzy nie poszedł na marne. Tradycji stało się zadość i tytuł Mistrza Polski znowu powędrował do Elbląga. Jednak tym razem autorami sukcesu była młodsza Formacja JANTAR – Elbląg.

To już 19 raz z kolei, kiedy elblążanie zdobywają ten tytuł. Przez ostatnie 18 lat była to zasługa Formacji Standardowej LOTOS – Jantar, która w tym roku nie pojechała na Mistrzostwa Polski, decydując się na wyjazd na Tajwan aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Sporcie Tanecznym. Na szczęście młodsi koledzy z Formacji JANTAR – Elbląg stanęli na wysokości zadania i na zawodach zaprezentowali się doskonale. Rywalizowali w kategorii powyżej 15 lat, w stylu standardowym z dwoma formacjami – formacją „Kadryl” z Białegostoku oraz z formacją „Fantan” z Kraśnika.

- Przed występem było bardzo dużo emocji i bardzo dużo chęci - powiedział Piotr Czyżyk, trener Formacji JANTAR-Elbląg - Jesteśmy dumni z naszych tancerzy, którzy już szukają na horyzoncie nowych wyzwań.

Formacja JANTAR – Elbląg nie po raz pierwszy prezentowała się na Mistrzostwach, zawsze jednak odnosiła sukces. Pierwszy raz na Mistrzostwa Polski, młodzi elblążanie pojechali do Przemyśla w 2011 roku, gdzie w kategorii do 15 lat, stylu standardowym zdobyli złoty medal. Rok później w Siemianowicach Śląskich, Formacja JANTAR-Elbląg startowała już w kategorii pow. 15 lat i rywalizowała ze starszymi kolegami z LOTOS – Jantar. Wówczas zdobyli srebrny medal, a LOTOS – Jantar obronił tytuł Mistrza Polski. Dziś trenerzy, koledzy z Klubu oraz wszyscy elblążanie mogą być z nich dumni, zważywszy, ze obecni tancerze tworzą formację zaledwie od dwóch lat.

Tekst: Zyta Wrzos