› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Sztuki walki dla dzieci - jakie wybrać

› sporty walki 9 miesięcy temu    2.12.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sztuki walki dla dzieci - jakie wybrać

Dzieciństwo i sport nierozerwalnie się łączą. Jaką dyscypliną sportową zainteresować swoje dzieci, aby z przyjemnością ją uprawiały i znalazły w niej swoją pasję? Taniec, piłka nożna, koszykówka, bieganie, a możesz sztuki walki? Wielu rodziców słysząc to ostatnie, być może chwyci się za głowę i powie, że to nie do pomyślenia. Bo jak tu uczyć swoje małe dziecko sztuk walki? Okazuje się jednak, że to jeden z mądrzejszych wyborów, który naprawdę podoba się dzieciom.

Dlaczego warto uczyć dzieci sztuk walki?

Zacznijmy od tego, jakie korzyści może uzyskać dziecko, ucząc się sztuk walki. Jest ich naprawdę wiele. Przede wszystkim nabiera ono wiary w samego siebie i większej pewności. Jeśli dziecko do tej pory było skryte, strachliwe i miało problemy z rówieśnikami, nauka sztuk walki może wzmocnić jego psychikę, a także kondycję fizyczną. Znając techniki różnych sztuk walki, będzie potrafił je wykorzystać do swojej obrony. Jednocześnie podczas takich kursów instruktorzy bardzo mocno wpajają dzieciom kiedy i w jakich okolicznościach powinni ze swoich umiejętności korzystać, a także jakie mogą być tego konsekwencje. Dziecko po kilku tygodniach nauki sztuk walki może zacząć się zmieniać, ku uciesze swojej i swoich rodziców. Również koledzy i koleżanki zaobserwują tę zmianę, która będzie widoczna np. w pewniejszym zachowaniu czy umiejętności reagowania w sytuacjach stresowych.

Jakie sztuki walki dla dzieci wybrać?

Istnieje wiele szkół nauki sztuk walki. W swojej ofercie mają one następujące kursy: judo, karate, aikido, jiu-jitsu, teakwon-do i wiele innych. Jako rodzic niemający do tej pory większego kontaktu z tą tematyką możesz potrzebować pewnej pomocy w wybraniu odpowiedniego kursu. Oto nasze wskazówki.

Kurs judo– ta sztuka walki jest szczególnie mocno polecana do nauki przez dzieci. Jest to sztuka walk chwytanych. Co to znaczy? Bazą nie są ciosy i uderzenia oraz kopnięcia, ale właśnie chwyt, dźwignie i rzuty. Oznacza to większe bezpieczeństwo dla dzieci podczas treningów. Dodatkowo judo ma wielki wpływ na rozwijanie sprawności ruchowej, siłę i wydolność organizmu. Jest to nauka szczególnie przydatna dla osób, które do tej pory nie miały wiele ruchu i wysiłku.

Kurs karate– ten sport uczy opanowania jużod samego początku. Kiedy przeciwnik stoi przed dzieckiem i na niego krzyczy, ono musi zachować spokój. Nauczenie się tego wymaga czasu, zwykle kilku tygodni. Po tym czasie następuje kolejny etap szkolenia karate. W tej sztuce walki bazą są uderzenia w kierunku twarzy przeciwnika. Czy trzeba się obawiać nauki karate przez dziecko? Jeśli zajęcia są prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora, to można być spokojnym o swoje pociechy.

Jakie sztuki walki wybrać? Podstawowy podział to sztuki chwytane i uderzane. Dziecko powinno samo zdecydować, co bardziej mu się podoba i w jakim kierunku ma predyspozycje. Pomóc w tym również może trener. Czy kursy sztuk walki dla dzieci są drogie? Średnia miesięczna cena za zajęcia wynosi od 200 do 300 złotych. Do tego trzeba doliczyć początkowy wydatek, jakim jest zakup stroju. Kwota trochę przekracza twój budżet? Kredyt gotówkowy pomoże ci pokryć wszystkie wydatki, dzięki czemu bez żadnych problemów możesz inwestować w rozwój dziecka i cieszyć się tym jak dobrze się czuje z nowymi umiejętnościami. Jak długo trwają kursy sztuk walki? Tak naprawdę jest to przygoda na całe życie, gdyż z każdym zakończonym etapem rozpoczyna się kolejny, bardziej zaawansowany.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.