› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Sztangiści powalczą o Puchar Prezydenta Elbląga

6 miesięcy temu    21.05.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sztangiści powalczą o Puchar Prezydenta Elbląga

W najbliższą sobotę odbędzie się XXII Drużynowy Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga w podnoszeniu ciężarów. W drużynie LUKS Meyer Elbląg wystąpi m.in. Tomasz Talewicz, który ma wielką szansę reprezentować nasze miasto i Polskę na mistrzostwach Europy U-17. Turniej w Elblągu odbędzie się dzięki wsparciu prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego.

W najbliższą sobotę (22.05) do rywalizacji o trofeum ufundowane przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego stanie sześć drużyn. W naszym mieście gościć będziemy sztangistów: Żuław Nowy Dwór Gdański, Rzemieślnika Malbork, Nidy Nidzica, Zjednoczonych Olsztyn i Zamka Kurzętnik. Stawkę startujących uzupełniają gospodarze zawodów, LUKS Meyer Elbląg. Turniej odbędzie się w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Agrykola 8, która w ubiegłym roku przeszła gruntowny remont. Dzięki przeprowadzonym pracom treningi i zawody odbywają się w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach.

To będzie już 22. edycja turnieju o puchar prezydenta Elbląga. W ubiegłym roku plany organizatorów pokrzyżowała pandemia koronawirusa i związane z tym obostrzenia. Jeszcze wcześniej, w 2019 roku, turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy z LUKS Meyer. Także w tym roku elbląska drużyna, zgodnie z hasłem „Elbląg w formie”, mierzy wysoko. Początek rywalizacji o godz. 11 (zawody odbędą się bez udziału publiczności). Turniej dojdzie do skutku dzięki wsparciu prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

 

- Celem tego turnieju dla zawodników klubu Meyer jest osiągnięcie drużynowo jak najwyższego miejsca, jak również wyłonienie najlepszych zawodników, którzy będą reprezentowali nasze miasto na mistrzostwach Polski i mistrzostwach Europy. Liczymy bardzo na dobry pokaz sportowej formy w wykonaniu naszych najlepszych zawodników: Juliana Falkowskiego, Dominika Rajkowskiego czy Tomasza Talewicza – informują organizatorzy turnieju z LUKS Meyer. - Będzie to też okazja do ukazania możliwości rozwoju sportowego chłopców i dziewcząt zainteresowanych sportami siłowymi. Turniej ma również za zadania promocję miasta Elbląg wśród uczestników zawodów i kibiców, jak również ma być promocją tej dyscypliny sportu.
 

Warto dodać, że elblążanin Tomasz Talewicz to członek kadry Polski juniorów U17. W kwietniu uczestniczył w zgrupowaniu kadry w Cetniewie. Ma dużą szansę na powołanie do reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa Europy U17, które odbędą się 19-29 sierpnia. Sobotni turniej będzie także dobrą okazją do sprawdzenia formy przed mistrzostwami Polski, które na początku czerwca odbędą się w Gdańsku.

Od lat trenerem zawodników LUKS Meyer jest Grzegorz Rajkowski. Treningi ciężarowców odbywają się w hali sportowej MOSiR przy ul. Agrykola 8.

Władze Elbląga doceniają i wspierają elbląskich ciężarowców. LUKS Meyer jest jednym z 36 klubów, którym prezydent miasta Witold Wróblewski przyznał w tym roku dotację na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Trzech zawodników: Julian Falkowski, Rafał Kaczyński i Jakub Kudryk, to aktualni sportowi stypendyści Miasta Elbląg. Warto dodać, że trener Grzegorz Rajkowski oraz Julian Falkowski zostali wyróżnieni sportową nagrodą prezydenta Elbląga za osiągnięcia w 2020 r.

XXII Drużynowy Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga w podnoszeniu ciężarów dofinansowany jest przez Urząd Miejski w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.